Kaliteli Orman İçin Eğitim
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKaliteli Orman İçin Eğitim

Kalite İçin Silvikültürel Eğitim Şart!

Kaliteli Orman İçin Eğitim
Bu içerik 1225 kez okundu.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklama şu şekilde; "Mersin Orman Bölge Müdürlüğü olarak çalışmalarımızda kaliteye önem veriyor, Kalite hedeflerimize ulaşmak için Eğitimlerimize devam ediyoruz. Bölge Müdürlüğümüzün 2018 yılı Silvikültür faaliyetleri için hizmet içi eğitimlerimiz uygulamalı olarak tamamlanmıştır.

Bölge Müdür Yardımcısı Haşim Kabacık, Silvikültür Şube Müdürü Dr. Hakan Keleş, İşletme Müdür/Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri, Şube Mühendisi Murat Özdemir ile Orman Muhafaza Memurlarımızı 2’şer grup halinde Tarsus, Erdemli, Mut ve Bozyazı’da bir araya getirerek Silvikültür eğitimlerimiz yapılmıştır.

Eğitimlerde başta Kızılçam, Karaçam ve Sedir türünde Doğal Gençleştirme, Yapay Gençleştirme, Gençlik Bakımı, Kültür Bakımı, Sıklık Bakımı, Budama, İlk aralama Bakımı ve Ormanların Rehabilitasyonları konularında eğitim verilmiştir.

Silvikültür Şube Müdürü Dr. Hakan Keleş tarafından uygulama sahası üzerinde, Silvikültürel faaliyetler hakkında her biri için uyulması gereken teknik esas ve usuller,  müdahalelerin zamanı ve dozu üzerinde çok önemli uyarılar yaptı. Sahaya uygulanacak Silvikültürel işlemlerden önce müdahale yapılacak sahanın coğrafi konumu, toprağın, yağışın, topografik yapının, kısacası aktüel bonitetin nasıl tespit edileceğini ve sonrasında ağaçların kök, gövde ve dal büyüme özelliklerini tanımlayarak Silvikültürel müdahalenin şekil ve dozunun nasıl belirlenmesi gerektiği konularında tecrübelerini paylaşılarakpratik bilgiler vermiştir. Daha sonra İşletme Müdürlükleri tarafından müdahale yapılmış sahalar üzerinde olumlu ve olumsuzlukları göstererek bilgilerin pekişmesi sağlanmıştır. Bilgilerin kalıcı olması için eğitime katılan uygulamacı teknik personele anlatılan bilgi ve tecrübeler doğrultusunda hiç müdahale edilmemiş sahalara Silvikültürel işlemler tatbik ettirilmiştir" denildi.

erdemli ajans erdemli haber erdemli orman erdemli orman işletmesi
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Gençlerin Spor Sevinci
Gençlerin Spor Sevinci
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu