Şehitlerin hatıraları fidanlarda yaşayacak
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıŞehitlerin hatıraları fidanlarda yaşayacak

Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü Dünya Ormancılık Gününde şehit ve gaziler için Karahıdırlı Mahallesi Deli Ali mevkisinde hatıra ormanı oluşturdu. Törende şehit ve gazilerin adlarının bulunduğu fidanlar toprakla buluşturuldu.

Şehitlerin hatıraları fidanlarda yaşayacak
Bu içerik 1619 kez okundu.

Fidan dikim töreninde konuşan ilçe kaymakamı Avni Kula, "Orman haftası olması nedeni ile ilçemizin değişik yerlerinde fidan dikimi yapılacak. Fidan dikmek ve ağaçları korumak bütün yurttaşlarımızın hassasiyetle yaklaşması gereken bir konudur. Bu programı hazırlayan ve davete katılıp gelen fidan diken bütün vatandaşlarımıza ve öğrencilerimize çok teşekkür ederim" dedi.


Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik’te yaptığı konuşmada,  hafta nedeni ile ilçe genelinde bir hafta boyunca fidan dikimi yapacaklarını söyledi.

İlk programımızı şehitlerimiz ve gazilerimiz için gerçekleştiriyoruz diyen Çelik,  ‘’Şuanda buraya bin adet sedir, harnup ve kızılcık fidanları dikiyoruz.  Halkın orman ve ağaç sevgisini artırıp,  çevre ve doğa bilincini geliştirmeyi hedefliyoruz. Hafta boyunca ilçe genelinde değişik bölgelere toplam 15 bin adet fidan dikmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

 Programa Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Garnizon ve Jandarma Komutanı Yüzbaşı Savaş Cingöz, Askerlik Şube Başkanı Yüzbaşı Bilgin Gökhan, Erdemli İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, MHP Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu, Erdemli TEMA üyeleri,  şehit aileleri, gaziler derneği üyeleri, öğrenciler ve çevre dostu vatandaşlar katıldı.

Konuşmanın ardından şehitler ve gaziler için fidan dikimi gerçekleştirildi.

erdemli ajans erdemli haber erdemli şehitler orman fidan dikimi dünya ormancılık günü
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Gençlerin Spor Sevinci
Gençlerin Spor Sevinci
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu