12 NİSAN 2021 Pazartesi 01:16
YAŞAM
Giriş Tarihi : 26-03-2018 20:07   Güncelleme : 26-03-2018 20:07

Şehitlerin hatıraları fidanlarda yaşayacak

Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü Dünya Ormancılık Gününde şehit ve gaziler için Karahıdırlı Mahallesi Deli Ali mevkisinde hatıra ormanı oluşturdu. Törende şehit ve gazilerin adlarının bulunduğu fidanlar toprakla buluşturuldu.

Şehitlerin hatıraları fidanlarda yaşayacak

Fidan dikim töreninde konuşan ilçe kaymakamı Avni Kula, "Orman haftası olması nedeni ile ilçemizin değişik yerlerinde fidan dikimi yapılacak. Fidan dikmek ve ağaçları korumak bütün yurttaşlarımızın hassasiyetle yaklaşması gereken bir konudur. Bu programı hazırlayan ve davete katılıp gelen fidan diken bütün vatandaşlarımıza ve öğrencilerimize çok teşekkür ederim" dedi.


Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik’te yaptığı konuşmada,  hafta nedeni ile ilçe genelinde bir hafta boyunca fidan dikimi yapacaklarını söyledi.

İlk programımızı şehitlerimiz ve gazilerimiz için gerçekleştiriyoruz diyen Çelik,  ‘’Şuanda buraya bin adet sedir, harnup ve kızılcık fidanları dikiyoruz.  Halkın orman ve ağaç sevgisini artırıp,  çevre ve doğa bilincini geliştirmeyi hedefliyoruz. Hafta boyunca ilçe genelinde değişik bölgelere toplam 15 bin adet fidan dikmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

 Programa Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Garnizon ve Jandarma Komutanı Yüzbaşı Savaş Cingöz, Askerlik Şube Başkanı Yüzbaşı Bilgin Gökhan, Erdemli İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, MHP Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu, Erdemli TEMA üyeleri,  şehit aileleri, gaziler derneği üyeleri, öğrenciler ve çevre dostu vatandaşlar katıldı.

Konuşmanın ardından şehitler ve gaziler için fidan dikimi gerçekleştirildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Yeni web sitemizi beğendiniz mi?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA