GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-03-2018 19:04   Güncelleme : 27-03-2018 10:12

Ankara’da Erdemli farkı

Ankara Turizm Fuarına katılan Erdemli Belediyesinin limon dağıtımı büyük ilgi gördü.

Ankara’da Erdemli farkı

 Ankara Congresium Kongre ve Sergi Sarayı’nda bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Uluslararası Turizm ve Gastronomi Fuarı’nda Erdemli Belediyesi standı her zamanki gibi büyük ilgi gördü.

Erdemli Belediyesi standı ise fuar ziyaretçilerinden büyük ilgi görürken, fuara katılanlara 10 ton limon dağıtıldı. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli’nin tanıtılması ile ilgili olarak bu tür fuarları önemsediklerini kaydederek, Erdemli’yi en iyi şekilde tanıtmayı sürdüreceklerini söyledi.

Başkan Tollu, emaneti devraldıkları 2009 yılından bu yana Erdemli’nin tanıtımı için büyük bir gelişime ve değişime imza atıklarını dile getirerek, Erdemli tarihinde en çok tanıtımın kendi dönemlerinde yapıldığını vurgulayarak, bunun devam edeceğini ifade etti.

Başkan Tollu, ‘’İklimi, doğası, insanlarıyla ve tarım ürünleriyle birlikte dünyanın en mükemmel kentlerinden bir tanesidir. Bu güzelliklerin tanıtıma ve gelişmeye ihtiyacı vardır. Bu güzelliklerin gün yüzüne çıkarılmaya ihtiyacı var. Erdemli Belediyesi olarak bu düşüncelerle Erdemli’nin tanıtımıyla alakalı olarak ne gerekiyorsa yapıyoruz’’ dedi.

Tollu, ‘’Ankara ve yöre insanının da yaz aylarında ilçemize gelerek tatil yapan bölgelerin başında geliyor. Yazın bizi ziyaret eden Ankara'lılara bizde teşekkür etmek için fuarda sağlık deposu olan limon dağıtıyoruz. Bizim için hizmet anlamında da bu aynıdır. Hepimiz iyi bilmekteyiz ki Erdemlimiz dünyanın en güzel coğrafyasına sahip bir yerde. İklimi, denizi, doğası, tarihi ve insanları ve üretilen tarım ürünleri ile birlikte dünyanın en mükemmel kentlerinden bir tanesidir.  Bu güzelliğin elbetteki tanıtmaya, gelişmeye ve bu güzelliklerin gün yüzüne çıkartılmaya ihtiyacı var. Erdemli Belediyesi olarak bizde bu düşüncelerle hareket ederek, Erdemli’nin tanıtımı ile nerede bir faaliyet görür ve nerede bir çalışma görürsek tanıtma gayreti içindeyiz. İstanbul’da, Ankara’da ve İzmir'deki tüm fuarlarda Erdemli'mizin güzelliklerini ve mükemmel yanını tanıtma çabasındayız’’ diye konuştu.