Başkanın Yabancı Misafirleri
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBaşkanın Yabancı Misafirleri

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu Erasmus Projesi kapsamında Erdemli'de olan yabancı öğrencileri ağırladı.

Başkanın Yabancı Misafirleri
Bu içerik 887 kez okundu.

Erdemli Memduh Yılmaz Türkoğlu Ortaokulu tarafından hazırlanan ve ERASMUS Plus projesine katılan 8 farklı ülkenin temsilcileri Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’yu makamında ziyaret etti. Ziyarette yaptığı açıklamada; 2016-2018 tarihleri arasında Avrupa Birliği Gençlik Programı bünyesinde ERASMUS Plus Projesinin Erdemli Memduh Yılmaz Türkoğlu Ortaokulu tarafından hazırlandığı bilgisini aktaranproje koordinatörü Zehra Ergün, 7 farklı ülkenin bu anlamlı projeye iştirak ettiği bilgisini vererek, proje kapsamında kentimizin tarihi, turistik yerleri ve kültürel değerlerinin tanıtılarak çok kültürlü iletişime katkıda bulunulduğunu dile getirdi.

Erdemli Memduh Yılmaz Türkoğlu Ortaokulu tarafından hazırlanan ve koordinatörlüğünü Zehra Ertürk’ün üstlendiği ERASMUS Plus projesine katılan 7 farklı ülkeden temsilciler Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tolu’yu makamında ziyaret etti. Ziyarette yaptığı açıklamada, projeye; Portekiz, İtalya, Polonya, Romanya, İspanya, Litvanya, Yunanistan ve Türkiye’nin katıldığını anlatan proje koordinatörü Zehra Ergün, proje bünyesindeise 15-20 Mart tarihleri arasında Türkiye hareketliliğinin gerçekleştiğini dile getirdi. Bu hareketlilikte Mersin çevresinin tarihi ve turistik yerleri ve kültürel değerlerinin tanıtılarak çok kültürlü iletişime katkıda bulunulduğu bilgisini paylaşan Ergün, projenin değişik kültürler arasında bir köprü görevi görerek dünya barışına da katkıda bulunduğunu aktardı. Projenin çok verimli geçtiğini anlatan Ergün, ülkemize karşı önyargılarında bu tür projelerle ortadan kalktığına işaret ederek,  7 farklı ülkeden temsilcilerle birlikte yaptıkları ziyaretler kapsamında kentimize hayran kaldıklarını ve burada yaşamaya karar verdiklerini söyledi.

KENTİMİZİ 6 DİLDE 2,5 MİLYAR İNSANA TANITIYORUZ

ERASMUS Plus projesine imza atan ve kentimizin tanıtımına büyük katkıda bulunan okul müdürü Muzaffer Işık ve proje koordinatörü Zehra Ergün ile 7 farklı ülkeden gelen misafirlerini ağırlamaktan son derece mutlu olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli’nin güzelliğinin yanında güvenilir bir şehir olduğuna vurgu yaparak, “Erdemli insanlarıyla bütünleştiğinde dünyanın en güzel kentlerinden bir tanesidir. Erdemli’mizde daha kaliteli hizmetler oluşturmaya devam edip dış ülkelerden gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak ve kentimizin tanıtımı adına da yeni projeler geliştiriyoruz. Erdemli Belediyesi olarak 6 farklı dilde hazırladığımız ‘’4 Seasons Erdemli’’ projesi ile Erdemli’yi 2 Milyar 673 Milyon insana tanıtmanın gururunu yaşıyoruz. ‘Dört Mevsim Erdemli’  adı ile başlattığımız projemiz kapsamında; kentimizi 2 milyar 673 milyon insanımıza tanıtmak ve Erdemli’nin doğal güzelliklerini tarihi ve kültürel zenginliklerini ülke ve bölge turizminin yanında uluslararası düzeyde de adından söz ettirmek için turizm alanında da büyük ivme kazandıracak bir proje gerçekleştirdik’’  açıklamasında bulundu.

ERDEMLİ HUZUR VE KARDEŞLİĞİN HAKİM OLDUĞU BİR KENT

‘Bizim günyüzüne çıkmamış keşfedilmemiş birçok güzelliklerimiz var’ diyen Başkan Tollu Erdemli’nin misafirperver bir kent olduğunu ifade ederek, huzur ve kardeşliğin hakim olduğu bir kentte farklı ülkelerden gelen misafirlerini ağırladığını ve güzelliklerine hayran kalıp kentimizde ev sahibi olarak burada yaşamaya karar verdiklerini dile getirdi.

Projenin önemine değinen Başkan Tollu, söz konusu proje kapsamında da ülkeler arasındaki ziyaret ve ilişkilerin de arttığını belirterek, ‘’başarının devam etmesi ve proje kültürünün tüm kurumlarımıza yerleşmesi için eğitimler ve çalışmaların artmasını temenni ediyoruz’’ dedi. Başkan Tollu, son olarak Erdemli Memduh Yılmaz Türkoğlu Okul Müdürü Muzaffer Işık ve proje koordinatörü Zehra Ergün’e teşekkür ederek başarılarını devamını diledi. Ziyaret sonunda okul yetkilileri proje koordinatörü Zehra Ergün ve 7 farklı ülkeden projeye iştirak eden temsilcilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Tollu, Erdemli’nin tanıtımını ve kültürel zenginliklerini içerek bir tanıtım kitapçığı hediye etti. Projeye katılan  7 farklı ülkenin temsilcileri ise başkan Mükerrem Tollu’yagösterdiği misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi ve ülkelerinin tanıtımını içeren tanıtım kitabı hediye etti.

erdemli ajans erdemli haber erasmus erdemli belediyesi mükerrem tollu
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Gençlerin Spor Sevinci
Gençlerin Spor Sevinci
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu