Akdeniz Anadolu Erdemli’yi Finallere Taşıdı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıAkdeniz Anadolu Erdemli’yi Finallere Taşıdı

Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi TÜBİTAK Lise öğrencileri araştırma proje yarışmasına Erdemli’deki 12 Lise arasından Akdeniz Anadolu Lisesi katılmaya hak kazanarak Adana bölge finalleri sergisine davet edildi.

Akdeniz Anadolu Erdemli’yi Finallere Taşıdı
Bu içerik 1382 kez okundu.

Adana da düzenlenen yarışmaya; Mersin, Adana, Hatay, Gazi Antep, Kahraman Maraş, Osmaniye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden bin 844 proje başvuru yaptı.

Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesinden 11. Sınıf öğrencisi Mustafa Ergen’in, Psikoloji alanında hazırladığı çalışmasının Proje danışmanlığını Öğretmen Aslı Tırnovalı  yaptı.  “Bağlama tekniği ile hatırlama” konulu projeleri ile Bin 844 proje arasından ilk 100 proje arasına girerek Erdemli ilçesini Adana bölge finallerinde temsil etti.       

Projenin amacı hakkında bilgi veren öğrenci Mustafa Ergen,  öğrencilerin eğitim başarılarının artmasında önemli role sahip olan “Kavram Öğretimi” konusunda bağlama tekniği kullanılarak, ezber yoluyla değil de ilişkisel bağ kurma yoluyla yapılan uygulamaların öğretme ve hatırlatma üzerindeki etkilerini ortaya koymaya çalıştıklarını söyledi.

Ergen, Yaptığımız araştırma sonucunda bağlama tekniği ile hatırlatma yöntemini uygulayan deneklerde öğrenmenin daha hızlı ve kalıcı olduğunu gördüklerini kaydetti.

Proje danışmanı Aslı Tırnovalı ise; Projenin uygulanabilir bir proje olduğunu belirterek, bu tekniğin öğretme ve öğrenmede olumlu sonuçlarının olacağını vurguladı.

Yürüttükleri projenin Bölgede yapılan değerlendirme sonucun da  ilk 7 proje arasında kaldığını belirtti.

Proje çalışmaları sırasında desteklerini esirgemeyen ve Adana’daki sergiye gelerek bizleri yalnız bırakmayan okul müdürü Halit Çoban ve müdür yardımcısı Musa Arslan’a teşekkür ettiğini dile getirdi.

erdemli ajans akdeniz anadolu lisesi erdemli erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Gençlerin Spor Sevinci
Gençlerin Spor Sevinci
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu