Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıOyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum

Akdeniz Ortaokulunun minik öğrencilerinden büyük yetenek

Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Bu içerik 1155 kez okundu.

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Erdemli merkezde bulunan anaokullarının  katılımı ile Erdemli Ertuğrul gazi MTAL/ Çocuk Gelişimi öğretmenleri  Zeynep Dere  ve İlknur Kocaoğlu tarafından yürütülen “Oyuncağımı Üretiyorum Yeteneğimi Keşfediyorum”  Projesi Akdeniz Ortaokulu’nda anasınıfı öğretmeni Nurçin Armağan  koordinatörlüğünde başarı ile uygulandı. Proje kapsamında çocuklar ve ebeveynleri bir araya gelerek atık malzemeleri kullanarak kendi oyuncaklarını  ürettiler. Ortaya çıkan ürünler Akdeniz Ortaokulu’nda sergilendi.

Proje Yürütücüsü Zeynep Dere; "Aynı anda birçok amaca hizmet eden bir uygulama olduğunu belirterek; projeyle öncelikli olarak,  Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı 12.sınıf öğrencilerine alan derslerini yerinde yaparak, yaşayarak öğrenme imkânı sunulduğunu, projenin uygulandığı 4 anaokulunun 18 anasınıfı ebeveynleriyle birlikte zaman geçirme olanağı bulduklarını, atık malzemeler kullanarak oyuncaklar ürettiklerini ve son olarak da yapılan oyuncakların çocukların yaşamında çok önemli yeri olan oyuna dönüştürüldüğünü söyledi.

Proje kapsamında üretilen kavram oyuncakları, ahşap oyuncaklar, kuklalar ve kukla sahnesi ile “Oyun çocuğun en önemli işidir.” diyerek eğlenceli ve eğitici oyuncaklara dönüştürüldü. Ebeveynler oyuncağın çocuğun hayatındaki önemini yaparak ve yaşayarak anlama fırsatı buldular.

Okul Müdürü Uğur Türkmen; "Bu projenin uygulamasında emeği olan okul müdür yardımcısı Vehbi Özbek, Okul Öncesi öğretmenlerimiz Nurçin Armağan, Fatma Güler Işık, Aynur Özdoğan, öğrencilerimiz, velilerimiz, Proje ürünlerinin sergisini ziyarette bulunan Şube Müdürlerimiz Mahmut Karaağaç ve Erdoğan Tekin´e teşekkür etti. Yapılan ürünlerin bir kısmı da sergilenerek ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

erdemli ajans erdemli milli eğitim
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Gençlerin Spor Sevinci
Gençlerin Spor Sevinci
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu