GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2018 17:54   Güncelleme : 17-03-2018 18:49

Bu Hoca, Başka Hoca

Erdemli'de yaptırdığı camii, kuran kursu ve gençliğe, cami cemaatine yönelik düzenlediği etkinliklerle büyük farkındalık meydana getiren, kendisi de bir o kadar renkli bir insan olan örnek imamlardan Osman Çarpar, "Camii yaptırmak kadar içerisini cemaatle doldurmakta çok önemli" diyor.

Bu Hoca, Başka Hoca

Osman Hoca Ağlıca Güllüdere Camii imamı. Yaptığı hizmetlerle gerek ilçe protokolü, gerekse mahallelinin ve cemaatinin büyük takdiri kazanmış bir isim.

Tayin olup gittiğinde camiyi yenilemek için kolları sıvayarak kısa zamanda Erdemli'de örnek bir camii yapımına vesile olmuş. Camii'nin en alt katını Kur'an Kursu olarak dizayn eden Osman Hoca son derece modern bir camiyi cematiyle ve hayırseverlerin yardımıyla inşa etmiş.

Camii'nin yapımı bittikten sonra, "Camiyi yapmak kadar içini cemaatle doldurmakta önemli" diyen Osman Hoca cemaatini arttırmak için kolları sıvamış.

Mahalle sakinlerinin iyi ve kötü gününde her zaman yanlarında olan Hoca ev ev dolaşarak mahalle sakinlerinin büyük sevgisini kazanmış. Ondan sonra mahalle sakinleri ile birlikte gençleri Camiye gelmeleri konusunda işbirliği yaparak çeşitli etkinlikler düzenlemiş.

Kur'an Kursu'nun yanında yaptırdığı salona masa tenisi ve satranç gibi gençlerin ilgisini çekebilecek malzemeleri de bırakmış.

Yani gençler dersten sonra Masa Tenisi ve Satranç oynayabiliyorlar.

Biz  'Camii Gençlik Buluşması' etkinliğine şahit olduk. Camii gençlerle ve mahalleliyle dopdoluydu. Bir yatsı namazı sonrasında sohbet edildikten sonra Osman Hoca kendi elleriyle yaptığı çiğ köfteleri gençlere, cemaatine ve misafirlerine ikram ediyor. Gülen yüzüyle herkesi Camiinden mutlu ayrılmasına ve bir daha gelmesine vesile oluyordu.

Bu Hoca, Başka Hoca derken böyle bir İmam'dan bahsettik. Kısaca anlatmaya çalıştığımız, daha birçok çalışmalara imza atan Osman Hoca'yı tebrik ediyor, başarılarının ve çalışmalarının devamını diliyoruz.