12 NİSAN 2021 Pazartesi 00:05
SPOR
Giriş Tarihi : 15-03-2018 18:01   Güncelleme : 15-03-2018 18:06

Başarı Ödüllendirilmeli

Akdeniz Ortaokulunun Şampiyon Futbolcularına Başkan Tollu’dan "Tablet" sözü

Başarı Ödüllendirilmeli

Okul Sporları Küçük Erkekler Futbol Mersin il birinciliğini kazanan Akdeniz Ortaokulu sporcuları ve okul yönetimini Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’yu makamında ziyaret etti.

Minik sporcularla birlikte Okul müdürü Uğur Türkmen, okul aile birliği başkanı Kamil Boran, öğretmenler Cevdet Kavzak, Kemal Yeşilyurt,  aile birliği üyesi Ömer Tuncel ve Adem Koşar ile birlikte  makamında kabul eden başkan Tollu, sporculara Türkiye şampiyonu olmaları durumunda başarı ödülü olarak hem yurt dışına göndereceğini hem de birer tablet hediye edeceği sözünü verdi.

Belediye olarak sporun altyapısından gelen ve başarı gösteren tüm minik sporculara sonuna kadar desteklerinin süreceğini belirten başkan Tollu, ‘’Hem Akdeniz Ortaokulunun minik futbol takımını oluşturuyorsunuz hem de Erdemli Belediyespor altyapısındasınız. Sizleri gösterdiğiniz üstün başarıdan dolayı kutluyor ve  sizleri kucaklıyor alınlarınızdan öpüyorum. Ne istiyorsanız onu alacağım sizler ilçemizin gurur kaynağısınız’’ dedi.

Okul müdürü Uğur Türkmen de yaptığı konuşmada minik sporcularına belediye olarak gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti.

Türkmen, “Bu başarının kazanılmasında bize her türlü desteği veren siz belediye başkanımız Mükerrem Tollu’ya, Beden Eğitimi öğretmenimiz Cevdet Kavzak olmak üzere takım oyuncularımıza, her zaman yanımızda olan okul aile birliği başkanı Kamil Boran ve yönetimine, desteklerinden dolayı öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Geçen yıl Türkiye Dokuzuncusu olan futbol takımımızın bu sene de il birincisi olması başarısının bir tesadüf olmadığını gösterdi. Şimdi hedefimizde Türkiye şampiyonluğu var” diyerek teşekkür etti.

Akdeniz Ortaokulu okul aile birliği başkanı Kamil Boran da “Şampiyon olan takımızı başarısından dolayı kutlarım. Bölge elemelerinde de başarılı olacağına inancım tamdır. Başarmanın yolu inanmaktan ve çalışmaktan geçmektedir. Biz de Türkiye finallerine kalacağımıza inandık ve başaracağız’’ şeklinde konuştu.

9 Mart 2018 tarihinde yapılan Okul Sporları Küçük Erkekler Futbol İl Birinciliğinde Erdemli Akdeniz Ortaokulu, Yenişehir Namık Kemal  Ortaokulunu 3-2 yenerek Şampiyon oldu.

Okul Sporları Federasyonunun 2017-2018 sezonu faaliyet takviminde yer alan Okul Sporları Küçük Erkekler Futbol İl Birinciliği 07 Mart 2018 tarihinde oynanan Final müsabakasıyla tamamlandı.

Final müsabakasında Erdemli Akdeniz Ortaokulu, Yenişehir Namık Kemal Ortaokulunu 3-2 yenerek Okul Sporları Küçük Erkekler Futbol İl Şampiyonu olma başarısı gösterirken, Yenişehir Namık Kemal Ortaokulu İkinci oldu.

Okul Sporları Küçük Erkekler Futbol İl Birinciliği müsabakalarının tamamlanmasıyla Şampiyon olan Erdemli Akdeniz Ortaokulu ve ikinci olan Yenişehir Namık Kemal Ortaokulu İlimizi Okul Sporları Küçük Erkekler Futbol Türkiye Grup elemelerinde temsil edeceklerdir.

Ziyaret sonrası başkan Tollu minik sporcularla birlikte il birinciliği anısına fotoğraf çektirdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Yeni web sitemizi beğendiniz mi?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA