EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-03-2018 20:23   Güncelleme : 14-03-2018 15:42

İstiklal Marşı ve Mehmet Akif

Erdemli'de İstiklal Marşının kabulünün 97. yıldönümü proğramı

İstiklal Marşı ve Mehmet Akif

Erdemli Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından Erdemli 15 Temmuz Ortaokulu konferans salonunda 12 Mart İstiklal Marşının kabulünün 97’nci yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Programa Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Garnizon ve Jandarma Komutanı Yüzbaşı Savaş Cingöz, Askerlik Şube Başkanı Yüzbaşı Bilgin Gökhan, Erdemli İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, Erdemli Devlet Hastanesi Başhekimi Erman Eker, Erdemli Anadolu Lisesi Müdürü Celil Murat Çelik, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ardından Okul Müdürü Celil Murat Çelik 'in günün önem ve anlamı belirten konuşması ile başladı. Konuşmanın ardından günün anlamına özel yazılan kompozisyon ve şiirler okundu. Mehmet Akif Ersoy adlı öğrenci Mehmet Akif Ersoy' un 'Korkma' adlı şiirini seslendirdi. Erdemli Anadolu Lisesi edebiyat öğretmeni Mehmet Yetiş ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu "Kurtuluşa Giden Yol" adlı orotorya gösterisi büyük beğeni aldı.