Eğlenerek öğreniyorlar
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıEğlenerek öğreniyorlar

Erdemli ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Kod Erdemli” projesinin başlama etkinliği ilçeye bağlı Tabureli Mahallesinde Şehit Ali İhsan Öğer Ortaokulunda düzenlenen törenle yapıldı.

Eğlenerek öğreniyorlar
Bu içerik 853 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Etkinliğe ilçe Kaymakamı Avni Kula, ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Okul Müdürü Özgür Özdin, Şube Müdürü Mahmut Karaağaç, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kodlama eğitiminin verildiği laboratuarda incelemelerde bulunan kaymakam Avni Kula, yetkililerden bilgi aldıktan sonra  gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Kula yaptığı açıklamada, ‘’Şuanda bilgi çağında yaşıyoruz ve şuanda dünyada bilgiye hakim olan efendi oluyor. Onun için çok çalışıp hem kendi geleceğimizi hem de ülkenin geleceğini daha iyi yerlere getirebilmek için çaba göstermeliyiz. Onun için öğrencilerimize başarılar diliyor, emeği geçen idarecilerimize ve öğretmenlere çok teşekkür ederim’’  dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin de yaptığı konuşmada, “Kod Erdemli” projesini hayata geçirmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.

Bu proje ile öğrenciler hem eğleniyor hem de öğrenme kabiliyetleri gelişiyor diyen Metin, ‘’Büyük bir hızla ilerleyen teknoloji sonucunda; bugünün çocukları büyüdüklerinde, çok uzun zamandır depolanan bir “büyük veri” ile karşılaşacak ve o büyük veriyi doğru şekilde analiz edip, anlamlı sonuçlara ulaşmak zorunda kalacaklardır. Büyük veriyle uğraşacak yakın geleceğin yetişkinlerinin sahip olması gereken en önemli zihinsel araçlar kodlama ve algoritmik (sistematik) düşünme yeteneği olacaktır. Yani, kodlama becerisi çocuklarımıza etraflarını saran bilgisayarlı makinelerle ve büyük veri yığınları ile iletişime geçmelerini, onları kontrol edebilmelerini ve onlardan gelen sinyalleri anlayabilmelerini sağlayacak yeni bir “dil” becerisi olacaktır. Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak  öğrencilerimize bu dili anlamayı sağlayacak geleceğin okur yazarlığını öğretiyoruz! ‘’Kod Erdemli’’ projesi ile öğrencilerimizi bilgisayar kullanım becerileriyle donatmayı, tüketen değil üreten bireyler olabilmeleri için teknolojiyi yakından takip eden çocuklarımıza kodlamayı öğreterek, sadece bilişim uygulamaları kullanan değil, yeni uygulamalar da üretebilen bir nesil yetişmesine katkı sağlamayı amaçlamaktayız’’ diye belirtti.

Bu sene pilot uygulama olarak ilçe genelinde 11 okulda bin 150 öğrenci ile başlayan projenin, gönüllü okulların katılımıyla şu an 23 okul ve  3 bin 153 öğrenci ile devam ettiğini dile getiren Metin, seneye ilçedeki tüm 5. ve 6. sınıf öğrencilerin dahil olacağı  ‘’Kod Erdemli’’ projesi ile kodlama alanında becerisi olan ve kodlama diline yatkın olan öğrencilerin tespit ederek, kurulumuna başlanılan Robotik Atölyesine yönlendirecek, robotik sistemleri ve programlamayı öğrenebilmeleri için özel olarak bir üst düzeyde robotik ve kodlama eğitimleri verileceğini kaydetti.

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı