Erdemli Akademisi Uluslararası Oldu
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli Akademisi Uluslararası Oldu

Erdemli Belediyesi, Erkder ve Miysad tarafından geçtiğimiz yıl 'Erdemli Akademisi' olarak düzenlenen çalıştay, bu yıl 'Uluslararası Erdemli Sempozyumu' olarak düzenleniyor.

Erdemli Akademisi Uluslararası Oldu
Bu içerik 2012 kez okundu.

Uluslararası Akademisyenlerinde katılacağı ve Erdemli Belediyesi, Mersin Üniversitesi, Erkder ve Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen 'Uluslarası Erdemli Sempozyumu' 19-21 Nisan tarihleri arasında Erdemli'de yapılacak.

Sempozyum Başkanı Erdemli'nin yetiştirdiği bilim adamlarından Prof. Dr. Murat Yakar, Erdemli'nin başarılı Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'yu ziyaret ederek Sempozyum hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Prof. Dr. Murat Yakar şunları kaydetti; "Uluslararası Erdemli Sempozyumu 19-21 Nisan 2018 tarihlerinde Mersin İli Erdemli İlçesi’nde yapılacaktır. Erdemli, Mersin İli’nin 6.büyük İlçesi olup, büyük ve derin tarihi, zengin kültürel birikimi, eşsiz doğal güzellikleri, yaylaları, ören yerleri ve önemli tarımsal olanakları ile ön plana çıkmaktadır. Gelişimini ve büyümesini sürdüren İlçenin, bugünü ve geleceği üzerinde düşünce üretilmesi ve değerlendirilmesi gereken birçok konunun olduğu düşünülmektedir.

Bu amaçla, Erdemli ile ilgili görüşlerin ve proje önerilerinin bilimsel ve kamuoyu yararını gözeten bir yaklaşımla ele alınacağı, tartışılacağı ve çözüm önerilerinin sunulacağı, bu sayede gelecekteki işbirlikleri için iş veya araştırma ilişkilerinin kurulacağı bir farkındalık yaratılmak istenilmiştir. Yakın geçmişte “Büyükşehir” niteliği kazanan Mersin ve İlçeleri'nin gelişimine katkı sağlamak amacıyla Erdemli Belediyesinin öncülüğünde Mersin Üniversitesinin katkılarıyla Erdemli'de ilk defa ve uluslararası kapsamlı olarak düzenlemeyi planladığımız sempozyumun kentimize ve ilçemize faydalı olacağına inanıyor, Erdemli'ye ilgi duyan tüm kurum, kuruluş ve kişilerin katkı ve katılımlarını bekliyoruz. Emeği geçen ve bizleri destekleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'ya, Erkder'e ve Etso'ya teşekkür ediyoruz." dedi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'da yaptığı konuşmada ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu yıl katılımın daha çok olacağına inandığını belirterek "Geçtiğimiz yıl başlattığımız Erdemli Akademisinin uluslararası platforma taşınması bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Erdemli Belediyesi olarak içerisinde 'Erdemli' ve 'Erdemli'li' geçen her olayın yanında ve destekçisiyiz. Sevdası Erdemli olan herkesi 19-21 nisan tarihlerinde Erdemli'ye bekliyoruz. Emeği geçen başta Prof. Dr. Murat Yakar hocam olmak üzere, Erkder ve Etso'ya herkese teşekkür ediyorum" dedi.

erdemli ajans mersin üniversitesi erdemli belediyesi mükerrem tollu murat yakar erdemli akademisi uluslararası erdemli sempozyumu
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı