Yüzleri Güldüren Kurs
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıYüzleri Güldüren Kurs

Erdemli'li bayanlar meslek öğrendiler, hünerlerini sergiledi, para kazandılar

Yüzleri Güldüren Kurs
Bu içerik 2950 kez okundu.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve  Erdemli İş kur Hizmet Merkezi Müdürlüğü   işbirliğinde  Alata Mahallesinde Fatma Dal Öğreticiliğinde 20 kursiyerin  katıldığı ve 3 ay devam eden  "Kadın  Dış Giysileri Dikimi( Ceket –Yelek-Manto –Kaban )" kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerler belgelerini aldılar.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur, Erdemli  İş kur Hizmet Merkezi  Müdürlümüz ile Alata Mahallemizde 400 saat devam eden "Kadın Dış Giysileri Dikimi" kursunu açtıklarını söyledi.

 Tamamı bayan olan kursiyerlerimiz hem kursumuza katılarak sertifika aldılar hem de meslek sahibi oldular diyen Okur, ‘’Kursumuza katılan bayanlar İş kurdan da her gün 25 lira yevmiye almışlardır. İnsanlar var oldukça  vazgeçemeyecekleri iki  temel  ihtiyaçları vardır  birincisi gıda  ikincisi giyimdir. Her insanın giysiye ihtiyacı olduğu gibi sürekli yeni kıyafetler almaya ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle Türkiye’nin her yerinde yapılabilecek iş alanı olduğu gibi yine ülkemizin her yerinde istihdam alanı oluşturmaktadır. Özellikle tekstil sanayi sadece ülkemiz ile sınırlı kalmayıp, önemli ihracat imkanı sağlamaktadır’’ dedi.

Tekstil sektörünün her alanına eleman yetiştiren  giyim üretim teknolojisi alanındaki bu kurslarımızın önemi her geçen gün artmaktadır. Kursiyerlerimiz  Türkiye’nin her yerinde bulunan tekstil firmalarında aldıkları eğitim ile  istihdam edilebilirliğini kursa katılan bayanların gösterdiklerini dile getiren Okur şöyle konuştu:

‘’Türkiye’nin her yerinde tekstil ve giyim alanında kendi işinizi kurabilirler. Kursumuzda  kursiyerlerimiz;  Elbise, Bluz, Etek, Manto, Jean Pantolon, Ceket, Gömlek, Mont, Eşofman, Pijama, Sabahlık, Sweatshirt, Yelek,  Badi, Gecelik, Abiye, Tişört, Şal ve  çanta  yapmışlardır. Kursiyerlerimiz hem meslek öğrendiler, hem kendi kıyafetlerini dikerek çok ucuza   mal etmişler hem de  sipariş alarak satış yaparak aile  ekonomisine  katkıda  bulunmuşlardır. Usta öğreticimizi, kursiyerlerimizi ve ailelerini kutluyorum. Başarılarının devamını dilerim. Bütün insanlarımızı kurslarımıza katılmaya davet ediyorum.’’

Erdemli İş kur Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa  Doğan'da Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliğinde bir çok kurslar açtıklarını ama bu kursumuzda bayanların üzerlerindeki giysileri kendi el emekleri  ile  kendilerinin  dikmelerinin  ve ayrıca sipariş alarak  satış yapmaları çok sevindirici olduğunu kaydetti.

Böyle güzel dönütlerin olması hakikaten önemli diyen Doğan, "Bu sebeple kursiyerlerimizi ve öğreticimizi tebrik ederim’’ dedi.

Kurs Usta öğreticisi  Fatma Dal’da başta Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur’ a ve İş kur Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa  Doğan’ a çok teşekkür etti.  Bal, "Bayanlarımıza imkan tanındığında neleri yapabileceklerini ve başarabileceklerini kursumuzda herkese göstermiş olduk. Bütün kursiyerlerimi tebrik ederim’’ diye konuştu. 

erdemli ajans erdemli halk eğitim merkezi müdürlüğü ömer okur işkur
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı