Erdemli'de Okuma Yazma Seferberliği
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli'de Okuma Yazma Seferberliği

Hiç kimse ‘’Okuma yazmam’’ yok diyemeyecek

Erdemli'de Okuma Yazma Seferberliği
Bu içerik 2588 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri hanımefendi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma yazma kampanyası çerçevesinde Erdemli’de açılan okuma yazma kursları açıldı.Hacı Ömer Serin İlk okulunda açılan okuma yazma kurslarını Erdemli Kaymakamı Avni Kula ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin,Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, Halk Eğitim Müdürü Ömer Okur, Okul Müdürü Mehmet Taş ve eğitimciler katıldı.

Kursiyerleri ziyaret eden kaymakam Kula, ‘’Okuryazar olduğunuzda hayatınız bir başka güzelleşecek. Şimdi genç çocuklarımızın yaptığı gibi inşallah kitap ta okuyacaksınız. Okuryazarlığın verdiği hazzı bir daha tadacaksınız. Okuma yazmanın yaşı genci yaşlısı olmaz. Kurslara katılan kursiyerlerimize başarılar diliyorum. İhtiyacı olan bana bildirsin yeter’’ dedi.

Herhangi bir nedenle eğitim öğretim hakkından yararlanamayan veya temel eğitimini tamamlayamayan vatandaşlarımızın okuryazar hale gelebilmeleri ve yarım kalan eğitimlerini tamamlayabilmeleri için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde yurt genelinde okuma yazma seferberliği başlatıldığını belirten Kula şöyle konuştu:

‘’Sayın Cumhurbaşkanımız ve muhterem eşleri tarafından başlatılan bu kampanyayı çok önemsiyoruz. İlçemizde 2016 yılı TÜİK verilerine göre halen  2 bin 92  kişinin okuma yazma bilmiyor olması bu seferberliğin önemini işaret ediyor. Bu seferberlik kapsamında, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla koordineli bir şekilde çalışılmış olup,  Erdemli’de okuma yazma bilmeyenlerin tespiti amacıyla gerekli alan taramaları başlatılmıştır.  İlçe genelinde okuma yazma bilmeyen vatandaşların 1. kademe yetişkin okuma yazma kurslarına katılmaları sağlanarak, okuryazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmeleri sağlayacak olan 2. kademe yetişkin okuma yazma kurslarına yönlendirilmesi çalışmaları başlatılmıştır. Seferberlik çerçevesinde okullarımızda öğrencilere dağıtılan formların geri dönüşü ve yapılan alan taramalarında bugüne kadar 3 tane  1.Kademe Seviye Tespit Sınavı ile 23 kişi ve 34  tane  kursumuzda  214 kişinin başvurusu alınarak toplamda  237 vatandaşımız kurslarımıza katılmaktadır. 

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından  gönderilen okuma yazma  kitapları kurslarımıza katılan kursiyerlere dağıtılmıştır.  Çalışmalarımız Erdemlide okumaz yazmaz kalmayıncaya kadar devam edecektir.’’

Açılan sınıfları ziyaret eden kaymakam Avni Kula, kursiyerlere kitaplarını verdi. Kursiyerlerle sohbet etti. 

erdemli ajans okuma yazma Erdemli halk eğitim müdürlüğü erdemli milli eğitim müdürlüğü hacı ömer serin
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı