Böyle Olur Yörüklerin Desteği
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBöyle Olur Yörüklerin Desteği

Yörüklerden Mehmetçiğe Kurban

Böyle Olur Yörüklerin Desteği
Bu içerik 1979 kez okundu.

Erdemli'de yaşamını sürdüren Sarıkeçili Yörükleri, Afrin'de mücadele eden kahraman Mehmetçiklere 25 adet keçi ve koyun gönderdi. Erdemli Belediyesi ile Sarıkeçili Yörüklerinin birlikte organize ettiği kurban bağışı, yörük çadırında yapılan sade bir uğurlama ile gerçekleşti.

Kurbanlıkların Afrin'e uğurlanması sırasında önce yörük çadırında Kuran-ı Kerim okundu. Daha sonra Erdemli Belediyesi tarafından gerçekleşen organizasyonla Sarıkeçili Yörüklerinin bir kolu olan  Boynuinceli aşiretinden toplanan 25 adet koyun ve keçiye Yörük anaları tarafından kına yakılıp Kurdela bağlanarak belediye aracı ve ekiplerince Afrin'e götürülmek üzere yolcu edildi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu yaptığı açıklamada, "Huzurumuz ve güvenliğimiz için hudut boylarında teröristlerle mücadele eden kahraman ordumuza kurban edilmek üzere Erdemli'de yaşamını ve kültürünü sürdürmekte olan Sarıkeçili aşiretinden 25 adet kurbanlık temin edildiğini belirterek, "Kadirşinas milletimizin bir parçası olan yörüklerimiz milli duygularımızı kabartan bir fedakarlık daha yapmış, örnek davranışıyla, kendilerini vatana kurban olarak  adayan kahraman Mehmetçiğimize kurbanlık bağışlamıştır. Bizde Erdemli Belediyesi olarak bu güzelliği paylaşarak kurbanlıkları askerlerimize ulaştırmak için ekip oluşturup Kırıkhan üzerinden yetkili makamlar aracılığıyla Afrin'e ulaştıracağız. Bu kardeşlerimizden Allah razı olsun" dedi.

Sarıkeçili Dernek başkanı Bayram Gök yaptığı açıklamada, “Biz Yörükler bu milletin asil evlatlarıyız. Kahraman askerlerimize ne kadar destek olsak azdır. Biz bugün burada huzur için yaşıyorsak onlara borçluyuz. Bu kurbanlarımızı belediyemizin öncülüğünde toplayarak Mehmetçiğimize bağışlıyoruz herkese teşekkür ederim.” dedi.

Konuşmalardan sonra Kurdela bağlanıp Yörük anaları tarafından kına yakılan kurbanlıklar Erdemli Belediyesi ekiplerince Afrin'e götürülmek üzere Erdemli Belediye başkanı Mükerrem Tollu ve Sarıkeçili Yörükleri tarafından dualarla uğurlandılar.

erdemli ajans erdemli belediyesi mükerrem tollu sarıkeçili yörükleri afrin kurban
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu