Esnaf Kefaletin Yeni Başkanı İsmet Erdoğan
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıEsnaf Kefaletin Yeni Başkanı İsmet Erdoğan

Erdemli Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi olağan Genel Kurulunda yapılan seçimde oy çokluğu ile 2020 yılına kadar İsmet Erdoğan başkanlığa seçildi.

Esnaf Kefaletin Yeni Başkanı İsmet Erdoğan
Bu içerik 2146 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli Gökkuşağı Düğün Salonunda gerçekleştirilen olağan Genel Kurulunda Esnaf Kefalet Kooperatifinin yeni başkanı katılan 535 üyeden 504'ünün oyunu alan İsmet Erdoğan oldu.

Divan Başkanlığını Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi 1. Bölge Birlik Başkanı Muhammet Yalçın'ın yaptığı genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.Genel Kurulda 2017 yılı bilanço, gelir gider, denetim kurulu raporları okunarak onaylandı. Bunun yanısıra 2018, 2019, ve 2020 yılları tahmini denk bütçe okunarak onaylandı.

Daha Sonra seçimlere geçildi. Açık oylama ve el kaldırma şeklinde yapılan seçimlerde; Toplamda 1595 üyesi olan ve 995'inin faal üye olduğu Esnaf Kefalet Kooperatifinde Genel Kurulunda iki aday yarıştı. Adaylar aynı zamanda Erdemli Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı olan İsmet Erdoğan 504 oy alırken diğer aday Onur Aksay 31 oy aldı.

Başkan seçilen İsmet Erdoğan yaptığı konuşmasında şunları kaydetti; "Sayın divan,  Sayın Bölge birliği başkanım, Oda ve kooperatif başkanlarım, Sanayi ve Ticaret Bakanlığının değerli temsilcileri, kooperatifimizin değerli üyeleri, esnaf Ve değerli basın arkadaşlarım.

S.S. Erdemli esnaf ve sanatkârlar kredi ve kefalet kooperatifimizin 2017 yılı olağan genel kurul toplantısına hoş geldiniz. Değerli Esnaf ve sanatkâr arkadaşlarım sizleri şahsım ve yönetim kurulum adına saygıyla selamlıyorum.

Sayın ortaklarımız, Küçük esnaflara nasıl hizmet yapılacağını bilen biri olarak bu göreve talip oldum. Uzun yıllar hizmet etmek için Sayın Hüseyin Aksay ile bu yola baş koyduk, görevimizi en iyi şekilde yaptık, yapmaya da devam etmek için bu göreve talip olduk.

Misyonumuz; Şeffaf, dürüst, ortaklar arasında hiçbir ayırım yapmadan, adil olmak, birlik beraberlik içinde çalışmak, üyelerimizin menfaatini her şeyin üzerinde tutmak, bütün ortaklarımıza sahip çıkmak konusunda duyarlılık yaratma gayreti içinde olacağız.

Değerli Esnaf ve Sanatkârlarımızın,  ilgi ve desteği ile kooperatifimizin üye sayısı 1650 Kişiye artmış ve plasmanımız ise 45 Milyona ulaşmıştır... Plasmanımız  çoğaldıkça daha fazla esnaf ve sanatkarlarımıza  kredi verebilme imkanımız olmuştur..

Tabi ki Plasmanımızın artmasında doğru yönetimin, işi iyi takip etmenin katkısını unutmamak gerekir. Ayrıca kooperatifimiz çalışanlarının özverili çalışmalarından dolayı huzurlarınızda teşekkür eder çalışmalarının devamını diliyorum.

Kıymetli esnaf arkadaşlarım unutmayın Esnaf ve Sanatkârı tükenmiş bir ülke kalkınamaz.Birlikte paylaştığımız hatta yaşadığımız sorunları, mutlaka mesleki üst kuruluşlarımız, yönetici bürokratlar, basın ve her türlü vasıta ile devlet kademelerine ve işlem merkezlerine iletmek esnaf ve sanatkârlarımız için, taşın altına Elimizi koyarak yardımcı olduğumuza inanıyoruz.

Sayın değerli Ortaklarımız: 2017 yılı çalışmalarını önümüze koyduğumuzda Türkiye genelinde 1.sınıf kooperatifler arasındayız, ilçemizde iyi çalışarak esnaf ve sanatkârlara faydalı işler başarmıştır.

Esnaf ve sanatkârlarımızın daha rahat bir şekilde işlerini yürütüp, daha refah bir düzeyde yaşayabilme-leri için bütün gayretimizle çalışmalarımız devam etmektedir.

Değerli esnaf arkadaşlarım sizlerin fikir, düşünce ve bilgilerinize her zaman ihtiyacımız olduğunu bilmeniz bizlerle paylaşarak elele hep beraber esnaf ve sanatkârlarımıza daha iyisini yapmak için çalışmalarımız devam edecektir.

Esnaf ve sanatkârlarımıza daha iyi imkanla kredi verebilmek için çalışmalarımız devam etmekte olup iyi ve kötü günde elimizden geldiğince sizlerle beraber olmaya, sıkıntılarınızı paylaşmaya, sorunlarınızı yasalar ve yetki sınırlarımız çerçevesinde çözmeye çalışıyoruz. Bundan sonra sizler için üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yapmaya devam edeceğimizden emin olabilirsiniz.

Çalışmalarımızda bize destek veren, ilgisini esirgemeyen 1. bölge birliği başkanımız Sayın Muhammet Yalçın’a  ve  yönetim kuruluna  huzurlarınızda teşekkür eder saygılar sunarım.

Ayrıca  göreve geldiği günden bu yana  Kredi ile ilgili sorunlarımızda yardımlarını esirgemeyen ,esnafın derdinden anlayan  T.C. Halk Bankası  Erdemli şube müdürü  Murtaza Yılmaz‘a  Halk bankası kooperatifler bölüm Şefi Yeliz Hanım ve personellerine   teşekkür eder saygılar sunarım..

Yönetim kurulum adına Genel kurulumuza katılarak bizleri yalnız bırakmayan bütün esnaflarımıza Ve değerli başkanlarıma  teşekkür eder  genel kurulumuzun  esnaf ve sanatkarlar camiasına  ve ülkemize hayırlı olmasını  diler  saygılar sunarım" dedi.

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu