Seyyar, Ödenen Vergiler Geleceğimizi İnşa Ediyor
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıSeyyar, Ödenen Vergiler Geleceğimizi İnşa Ediyor

Vergi Haftası Kutlamaları bugün Erdemli Vergi Dairesinin Çelenk koyma töreni ile başladı

Seyyar, Ödenen Vergiler Geleceğimizi İnşa Ediyor
Bu içerik 1562 kez okundu.

Erdemlide Vergi Haftası etkinlikleri, Erdemli Devlet Bahçeli Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. Vergi Haftası kutlamaları Erdemli Vergi Dairesi Müdürü Ahmet Seyyar, Erdemli Mali Müşavirler Odası Şube Başkanı Fatih Taşyürek, oda başkanları ve daire çalışanlarının da katılımı ile Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başladı.

Erdemli Vergi Dairesi Müdürü Ahmet Seyyar, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı; "Her yıl kutlamakta olduğumuz vergi haftasının 29.sunu bu yıl 26 Şubat 2016-04 Mart 2018 tarihleri arasında kutluyoruz.” dedi.

Erdemli Vergi Dairesi müdürü Seyyar konuşmasında; “Günlük hayatımızda ve mesleki yaşantımızda sık sık telaffuz ettiğimiz ekonomik bir terim olan Vergi, devletin kamu giderlerini karşılamak üzere halktan aldığı parasal değerlerdir. Diğer bir anlatımla kısaca vergi, devletin gerçek ve tüzel kişilere yüklediği ekonomik yükümlülüktür. Verginin tanımını incelediğimizde; Vergi ödeme yükümlülüğü, Anayasa’mızdan kaynaklanmaktadır. Anayasamızın 73. maddesinde, “Herkes, kamu giderlerini karşılamak üzere, mali gücüne göre vergi ödemekle yükümlüdür.” hükmü bulunmaktadır. Vergi kamu giderlerini karşılamak üzere toplanmaktadır. Devletin temel fonksiyonlarını yerine getirebilmek için gelire ihtiyaç duymaları vergi toplama gerekliliğini doğurmuştur. Gelişmekte olan birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de bütçe gelirleri içerisinde vergi gelirleri en büyük payı oluşturmaktadır. Devlet vergi gelirlerini toplarken vergiyi ödemek zorunda olanların keyfiyetine bırakmamıştır. Devlet kamu harcamalarını vergi gelirleriyle karşılamaktadır. Kısaca vergi, okulda çocuklarımızın sırası tahtası öğretmeni, Hastanede doktorlarımızın Camide İmamımızın maaşı, cephede askerimizin botu elbisesi kumanyası silahı mermisi, şehitlerimizin gazilerimizin bize emanetlerinin geleceği, gökyüzünde Jet İha Siha, sularımızda denizaltı, karada tankımız, kutsal vatan topraklarımıza yol, su elektrik… Bu güzel vatanımızın hem yerli hem milli en büyük kaynağıdır vergi. Bu duygu ve düşüncelerle bütün katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederim. ” dedi.

Vergi Haftası etkinlikleri dolayısıyla Devlet Bahçeli Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenk koyan Erdemli Vergi Dairesi Müdürü Ahmet Seyyar, Erdemli Mali Müşavirler Odası Şube Başkanı Fatih Taşyürek daha sonra Kaymakam Kula’yı ziyaret etti.

Kaymakam Kula, ziyarette yaptığı konuşmada, Vergi Haftası’nın sadece Maliye teşkilatının bir haftası olmadığını ve tüm vatandaşları ilgilendirdiğini belirtti. Verginin öneminin tüm vatandaşlarımıza aktarılması da önemli olduğunu belirterek ziyaretten dolayı olan memnuniyetini dile getirdi.

erdemli ajans erdemli vergi dairesi vergi haftası ahmet seyyar
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu