"Özelden Genele Hep El ele"
AdvertAdvert
Advert


Günün Başlıkları"Özelden Genele Hep El ele"

Kaymakam Avni Kula: "Özel Eğitime çok önem veriyoruz"

Bu içerik 1603 kez okundu.

Sinan Suverir Ortaokulu yönetici ve  öğretmenleri özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla ‘’Özelden genele hep el ele’’ projesini tanıtmak amacı ile ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ile birlikte  kaymakam Avni Kula’yı ziyaret ettiler.

Okul idarecileri ve öğretmenler özel eğitim ihtiyacı olan öğrencileri eğitim öğretimle daha aktif bireyler hailine getirmek, öğretmen, aile ve arkadaşları ile daha verimli ve faydalı ilişkiler kurmasını sağlamak isteyen öğretmenler hedeflerinde özel eğitimli öğrencileri  topluma ekonomiye katkı yapabilecek becerileri kazanmalarını sağlamak istediklerini dile getirdiler.

Ziyarette proje hakkında bilgi verilirken, projenin ana amacının Erasmus+ Ana Eylem 1 – Bireylerin Öğrenme Hareketliliği (KA1) altında yer alan Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında “Özelden Genele, Hep El Ele” projesini hazırladıklarını dile getirdiler.

Proje kapsamında İspanya’nın Barcelona şehrinde 20-26 Mayıs tarihlerinde özel eğitim alanında kurs alacak öğretmenlerin, okuldaki özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerle birlikte kaymakam Avni Kula’yı ziyaret ederek bilgi aktardılar.

Proje faaliyetleri hakkında bilgi alan İlçe Kaymakamımız Sayın Avni Kula “Toplumun en aktif yapı taşlarından biri olan okul ortamı, gerçek hayatın bir modelidir. Öğrenci eğer okulda kendini tanıyabilir, kendini ihtiyaçları doğrultusunda doğru ifade edebilmeyi öğrenirse, topluma girdiğinde özgüveni yüksek uyumlu bireyler olabilirler. Özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarımızı için bu daha elzemdir. Bu noktada siz öğretmenlerimize çok büyük rol düşüyor. İster göz ardı edersiniz ister onları kabullenip topluma daha kolay karışmalarını sağlayacak bu tür çalışmalarla onları desteklersiniz. Ben size duyarlılığınız ve emekleriniz için teşekkür ediyorum” dedi.

erdemli ajans erdemli ilçe milli eğitim müdürlüğü özel eğitim erasmus erdemli kaymakamlığı
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu