Gazi annesi Fatma Culu, "Guzularım sizinle gurur duyuyorum"
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıGazi annesi Fatma Culu, "Guzularım sizinle gurur duyuyorum"

Afrin Gazisi Çavuş Culu, "İyileşince tekrar cepheye döneceğim"

Gazi annesi Fatma Culu,
Bu içerik 3239 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Zeytin Dalı operasyonunda ayağı kırılarak Hatay Devlet Hastanesinde tedavi altına alındıktan sonra Erdemli ilçesindeki baba ocağına dönen Uzman Çavuş Halil Culu (27)’ya ilçe Kaymakamı ve daire amirleri geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Beraberinde Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İlçe Jandarma Komutan vekili Yüzbaşı Savaş Cingöz, Askerlik Şube Başkanı Yüzbaşı Bilgin Gökhan, Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, AK Parti ilçe başkanı Mehmet Topçu, ve  daire amirleri ile birlikte Afrin gazisinin evini ziyaret eden kaymakam Avni Kula, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Siirt Komanda Tugayında görevli Uzman Çavuş Halil Culu, 20 Şubat 2018 akşamı 1027 rakımlı tepeye ilerlerken yarım metre derinlikteki balçığa basarak ayağının kırıldığını söyledi.

Hatay Devlet Hastanesinde tedavisinin ardından Erdemli ilçesine bağlı Koyuncu Mahallesindeki baraka evine getirilen Halil Culu, ayağının iyileşmesinin ardından yeniden operasyona katılacağını belirtti. Gazi Culu; “Vatanımız sağ olsun.  Afrin’de 1027 rakımlı tepeye ilerlerken ayağım balçığa saplandı. Ayağımın burkulduğunu hissettim ve botu çıkartıp baktığımda ayağımın morarmış olduğunu gördüm ve tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldım. Yapılan tetkiklerde ayağımın kırıldığını belirlediler’’ dedi.

2013 yılından bu yana Uzman Çavuş olarak görev yaptığını belirten Culu, "Ayağımın iyileşmesinin ardından buralarda duramam tekrar yeniden görevime dönerek operasyona katılacağım. Türk halkı bizlerden dualarını eksik etmesin. İsteğimiz sadece dualarıdır diğer her şeye sahibiz’’ diye konuştu.

Afrin Gazisi Halil Culu’nun abisi Talip Culu (28) ise 2016 yılında Hatay’ın Yayladağ ilçesinde karakol nöbeti sırasında DAEŞ Tarafından atılan havan mermisi şarapnelinin sol gözüne isabet etmesi sonucunda sol gözünü kaybederek gazi olduğu öğrenildi. Abi Talip Culu; Biz kardeşimle birlikte vatan için Gazi olduk. Vatanımız sağ olsun’’ şeklinde konuştu.

Afrin Gazisi Halil Culu’nun annesi Fatma Culu(52) ise; “Benim 3 çocuğum var biri kız ikisi erkek. İki oğlumda gazi oldu. Vatanımız sağ olsun. Ben çocuklarımı çok zor şartlarda büyüttüm. Çocuklarımı çok küçük yaştan itibaren yalnız başıma yevmiyeye giderek, domates seralarında çalışarak büyüttüm. İkisini de vatan için askere gönderdim ve ikisi de Vatan için Gazi oldu. Cumhurbaşkanımız sağ olsun. Vatanımız sağ olsun. Ben evlatlarımla gurur duyuyorum. Şimdi iki Gazimizin arasında duruyorum. Bu benim için en büyük mutluluktur’’ ifadesini kullandı.

İlçe Kaymakamı Avni Kula ise; Afrin Gazisi Halil Culu’ya geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Operasyona katılan bütün askerlerimize Allah’ım güç kuvvet versin. Onlara yardımcı olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet , gazilerimize acil şifalar diliyorum. Bir isteğiniz, talebiniz olursa her zaman devletimiz bütün imkanları ile sizlerin yanındadır’’ diye belirtti.

Öte yandan, 2 Gazi çıkartan evin çatma şeklindeki baraka görünümlü tek odalı evin hali ise görenlerin içini burktu.

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu