Kula, "Artık Kur'an Kurslarını Devlet Açıyor"
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKula, "Artık Kur'an Kurslarını Devlet Açıyor"

Ayaş Mahallesi Yemişkumu Kur’an Kursu düzenlenen törenle açıldı.

Kula,
Bu içerik 2031 kez okundu.

Kur’an Kursunun açılışında konuşan ilçe kaymakamı Avni Kula, kursun yapılmasında katkısı olanlara teşekkür etti. Yıllarca bu tür Kur’an kurslarını devlet olarak biz açmadık ve başkaları yaptı ve istedikleri gibi öğrenci yetiştirdi ve bunların devlete millete nasıl zarar verdiğini 15 Temmuz kalkışması ile birlikte herkes gördü. Artık Kur’an kurslarını devletimizin kendisi açacak. Kur’an ve İslami bilgileri devletimizin yetkili elemanları öğretecek. Bu konuda çok değerli âlimlerimiz ve bilim adamlarımız var onlara güvenimiz sonsuz’’ dedi.

Atıl durumda bulunan eski binada gerekli tadilat yapılarak 30 öğrenci eğitim görecek kapasiteye ulaştırıldığını belirten Kula, kursun açılmasına katkı sunan herkese teşekkür ettiklerini söyledi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da yaptığı konuşmada yaptığı konuşmada, turizm beldesinde Kur’an kursu açmanın önemli olduğunu dile getirdi. Kursun açılmasına katkı sunan herkese teşekkür eden Tollu, Yemişkumu mevkisine yeni bir caminin yapılmasını sağlamak için de gerekli incelemeleri yaptıracağını kaydetti.

Ayaş Mahallesi muhtarı Bayram Kurt ta teşekkür konuşması yaptı.

İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu’nun yaptığı duanın ardından Kur’an kursunun açılış kurdelesi Kaymakam Avni Kula, belediye başkanı Mükerrem Tollu, MHP erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu, ilçe müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, belediye meclis üyesi İbrahim Tepe, mahalle muhtarı Bayram Kurt ve vatandaşlar tarafından kesildi.   

erdemli ajans ayaş yemişkumu kuran kursu erdemli kaymaklığı avni kula
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu