Çeşmeli'nin İçmesuyu Şebekesi Yenilendi
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıÇeşmeli'nin İçmesuyu Şebekesi Yenilendi

Çeşmeli Mahallesinin 40 yıllık içmesuyu şebeke hatları yenilendi

Çeşmeli'nin İçmesuyu Şebekesi Yenilendi
Bu içerik 1868 kez okundu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ) tarafından Erdemli İlçesi, Çeşmeli Mahallesi’nin içmesuyu şebekesi yenilendi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Çeşmeli Mahallesi’nde bulunan mevcut içmesuyu şebekesinin eski olması nedeniyle yaşanan içmesuyu sorununun, döşenecek yeni şebeke hattı ile çözüldüğünü ve mahalle sakinlerinin kesintisiz, sağlıklı içmesuyuna kavuştuğunu kaydetti.

Çeşmeli Mahallesi’ndeki içmesuyu şebekesinin değişmesiyle, ilçe adına önemli bir yatırımın gerçekleşmesinin yanında, mahallenin önemli bir sorununun da çözüme kavuştuğunu ifade eden Başkan Kocamaz, “Genel Müdürlüğümüze maliyeti yaklaşık 3.000.000,00 TL bulan Çeşmeli Mahalle Merkezi 1.Kısım İçme Suyu Şebeke Hattı yenileme çalışmaları kapsamında, Mersin – Silifke Karayolu ile mevcut cazibe ile beslenen ana depo arasında kalan içmesuyu şebeke boruları yenilenerek,  bölge halkının içmesuyu sorunu çözüme kavuşmuştur. Muhtelif çaplarda yaklaşık 22 bin metre yeni içmesuyu şebeke hattı döşenecek ve abone bağlantıları gerçekleştirildi. İçme suyu şebeke döşeme çalışmalarının tamamlanmasının ardından mahallemiz uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanabileceği içmesuyu şebekesine kavuştu. İçmesuyu şebekelerinin yenilenmesi ile birlikte içmesuyunda yaşanan kayıp ve kaçaklar da büyük oranda sona ererken, arızalar nedeniyle yaşadığımız kesintiler de son buldu. Mevcut İçmesuyu depoların rehabilite edilip mekanik aksamları yenilenmiştir”  dedi.

Başkan Kocamaz, tüm ilçelerde olduğu gibi Erdemli ilçesi Çeşmeli Mahallesi’nde yürütülen içmesuyu şebeke hattının yenilenme çalışmalarının tamamlanmasının ardından mahallenin diğer bölgelerindeki içmesuyu şebeke hatlarının yenileme çalışmalarının da belirli bir program doğrultusunda yapılacağını belirtti. 

'İçmesuyu sorunumuz çözüldü’

Çeşmeli Mahalle Muhtarı Hakkı Polat da mahallerinde yapımı tamamlanan yeni şebeke hattı hakkında konuşarak, “MESKİ’nin mahallemize yapmış olduğu hizmeti biz kelimelerle ifade edemeyiz. Yenilenen depomuz ve  içmesuyusu şebek hattımızla  birlikte kesintisiz ve sağlıklı içmesuyuna  kavuştuk. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz olmak üzere, MESKİ Yetkililerine mahallemiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

erdemli ajans meski çeşmeli içme suyu
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu