Yangın Tatbikatı Heyecanı
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert
Advert


Yangın Tatbikatı Heyecanı

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Erdemli Grup Amirliği ekipleri Erdemli Belediyesi personeline yangın tatbikatı yaptırıldı.

Yangın Tatbikatı Heyecanı
Bu içerik 2035 kez okundu.

Tatbikat öncesi Erdemli Belediyesi İş sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Hülya Civelek, İş Güvenliği Uzmanı Melih Orcankaş, tarafından belediye çalışanları bilgilendirildi. Belediye binası önünde gerçekleşen yangın tatbikatına Belediye Başkan Yardımcısı Rüştü Çınar, birim müdürleri ve personeller katıldı.

TOLLU: TATBİKATIMIZ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ

Yangın tatbikatı sonrası açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Ekibimizin gerçekleştirdiği bu yangın tatbikatında olası bir olumsuzluk durumunda müdahale ve gösterilen gelişme ve gerekli müdahalelerin zamanında yapılması tatbikatımızın başarıyla tamamlanmasının göstergesidir. İş sağlığı ve güvenliği koordinatörümüz Hülya Civelek’e uzmanlarımıza ekiplerimize ve tüm çalışma arkadaşlarımıza yangın tatbikatına yaptıkları katkı nedeniyle teşekkür ediyorum. Ülkemizin her türlü afet ve kazalardan uzak, hep birlikte güçlü yarınlara ulaşmasını diliyorum. Bu çalışmada bize destek veren Büyükşehir Belediyemizin kahraman itfaiye teşkilatımızın tüm çalışanlarına da teşekkür ediyorum” diye konuştu. Erdemli Belediyesi’nin iş sağlığı ve güvenliği konusundaki kurum içi eğitimlerinin önümüzdeki süreçte de devam edeceğini belirten Başkan Tollu, yangın tatbikatlarının her yıl düzenli olarak süreceği bilgisini verdi.

CİVELEK: TATBİKATLAR KENDİMİZİ TEST ETMEMİZİ SAĞLIYOR

Erdemli Belediyesi personellerine yönelik olarak yangın tatbikatı, yangın anı ile sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili eğitimler verdiklerini belirten İş sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Hülya Civelek, Erdemli Belediye personeline yönelik olarak bir eğitim ve tatbikat gerçekleştirdiklerini söyledi. İş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında binaların yangınlarda korunması hakkındaki yönetmelik uyarınca yapılan tatbikat öncesi katılımcılara teorik olarak bilgiler verildiğini belirten Civelek, beraberinde İş Güvenliği Uzmanı Melih Orcankaş, tarafından verilen eğitimler de olabilecek muhtemel bir sağlık problemi içinde kurum hekimi Ali İhsan Atagül tarafından personeli uygulamalı olarak bilgilendirdiklerini söyledi. Tatbikatta belediye çalışanlara yönelik olarak yangın önleme, yangın söndürücü kullanma, yangına ilk ve sonrasında müdahale biçimleri hakkında bilgiler verildiğini aktaran Civelek, tüm personele de yangın söndürme cihazlarının uygulamalı olarak kullandırıldığını belirtti. Yangın tatbikatının başından sonuna kadar başarılı bir koordinasyon çalışmasıyla yürütüldüğünü ifade eden İş sağlığı ve güvenliği koordinatörü A sınıfı iş güvenliği uzmanı Hülya Civelek, “Bu tür tatbikatlar kendimizi geliştirmemizi, olası kazalarda nasıl hareket etmemiz gerektiğini, yeterliliğimizi ve kendimizi test etmemizi sağlıyor. Bu olayların olmasını kesinlikle istemeyiz ancak her ihtimali göz önünde bulundurmamız gerekir. Bizler mesai arkadaşlarımıza, bu tatbikatta bize destek veren kahraman itfaiye teşkilatımızın tüm çalışanlarına özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

İŞGÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK AMACIYLA ÇALIŞANLARI HER TÜRLÜ KONUDA BİLİNÇLENDİRİYORUZ

İş kazalarının önlenmesi, yaralanmaların ve birçok olumsuzlukların önüne geçilebilmesi açısından iş sağlığı ve güvenliğine hassasiyetle yaklaşılması gerektiğine vurgu yapan Civelek, çalışma alanında iş güvenliğini sağlamak amacıyla her türlü önlemlerin alınması zorunlu olduğu gibi çalışanlarında bu konuda bilinçlendirilerek yaşanabilecek olumsuzluklara karşı denetimi elden bırakmamaları gerekmektedir” uyarısında bulundu. Civelek, Erdemli Belediyesi personellerine yönelik iş sağlığı ve güvenliği seminerinin de eğitim seminerleri ile hedeflerinin; çalışanların daha sağlıklı ve güvenli çalışmalar yaparak, kazalardan korunmak için bilinçlenmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

erdemli ajans erdemli belediyesi mükerrem tollu yangın tatbikatı
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Belediyeden Okullara Kesintisiz Hizmet
Belediyeden Okullara Kesintisiz Hizmet
Çamlık'ta Kaza, 1 Ölü, 1 Yaralı
Çamlık'ta Kaza, 1 Ölü, 1 Yaralı
Kaymakam Kula, Halkın Sorunları Dinledi
Kaymakam Kula, Halkın Sorunları Dinledi
Sorkun Barajından 60 bin Dekar Alan Sulanacak
Sorkun Barajından 60 bin Dekar Alan Sulanacak