Tüketen değil, üreten belediyecilik
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert
Advert


Tüketen değil, üreten belediyecilik

Belediye Serası Üretmeye Devam Ediyor

Tüketen değil, üreten belediyecilik
Bu içerik 1531 kez okundu.

Erdemli Belediyesi, ilçe sınırları dahilinde bulunan tüm park, yeşil alan ve orta refüjlerin ihtiyacı olan çiçek ve ağaç fidanlarını Belediye serasında yetiştirmeye devam ediyor. Belediye serasının faaliyetleriyle ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “şehrimizin yeşil alanlarının bitki ihtiyacı fazlasıyla yetecek şekilde seramızda üretiliyor. Seramızda 100 binin üzerinde bitki ve çiçek üretiyoruz. Erdemli Belediyesi dışa bağımlı olmadan kendi kendine yeten bir belediyeyiz. Tüketen değil, üreten belediye olmaya devam edeceğiz” dedi.

Erdemli Belediyesi bitki üretim serasındaki yoğun çalışma gözlerden kaçmıyor. Yetkililerden alınan bilgilere göre; ilçede bulunan park ve yeşil alanların ihtiyacı olan çiçek ve ağaç fidanlarının dikime hazır şekilde beklediği ve ihtiyaç olan yerlere hemen gönderildiği bildirildi. Erdemli’nin tüm çiçek ve bitki ihtiyacının belediye çiçek serasından karşılandığını ifade eden Başkan Tollu, belediyeye ait olan bitki üretim merkezinde yetiştirildiğini belirterek, çiçek serasında 100 binin üzerinde bitki ve çiçek üretildiğini kaydetti. Tollu, bu sayede belediye olarak bitki ve çiçeğe fazla para harcamadıklarını ve Erdemli’yi kendi kendisine yeten bir şehir olarak geliştirmeye çalıştıklarını söyledi. Belediye olarak tüm parkların, yeşil alanların, orta refüjlerin ve kavşakların ihtiyacı olan çiçeklerin kendi seralarında dikime hazır vaziyette olduğunun altını çizen Tollu, “Şu an çiçek seramızda onlarca çeşit bitkiden 100 bin adet üretim yapılıyor ve ihtiyaç olan yerlere dikimi gerçekleştirilecek” dedi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünden yapılan açıklamada; belediyenin serasında dikime hazırlanan bazı çiçek türlerinin, gül, begonvil, çitatmil, benjamin, İskenderun kauçuğu, mine yasemin, Akdeniz papatyası, kartopu, lüfüsturun, Çin karanfili, oya, Amerikan sarmaşığı, balık ağzı, hercai menekşe, yılbaşı yıldızı, gece sefası, japon gülü, zakkum, ateş dikeni, berberis, taflon, aralya, ceylan gözü olduğu bildirildi.

erdemli ajans erdemli belediyesi mükerrem tollu sera
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Milyon Fest Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Milyon Fest Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Zafer Atışları Erdemli'de Yapıldı
Zafer Atışları Erdemli'de Yapıldı
Sahte Para ve Hırsızlara Dikkat!!
Sahte Para ve Hırsızlara Dikkat!!
Erdemli Rekora Koşuyor
Erdemli Rekora Koşuyor