EĞİTİM
Giriş Tarihi : 30-01-2018 19:41   Güncelleme : 30-01-2018 19:46

Eğitimde Başarı Ödüllendirildi

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2017 yılının çeşitli kategorilerdeki ödüller teslim edildi

Eğitimde Başarı Ödüllendirildi

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin yaptığı açıklamada şunları kaydetti; "Modern çağın becerileri ile donanmış, hayat boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, bireysel yetenek ve değerlerin farkında, eleştirel düşünebilen, teknoloji ve bilgiyi kullanmakla kalmayıp ve üretebilen, yenilikçi ve girişimci bireyler yetiştirmeyi kendine amaç edinmişErdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, bu yoldaki en büyük paydaşlarımız öğretmenlerimizin çalışmalarını takip ve takdir ediyoruz.

Okul müdürleri ile 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu’nun toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda; FATİH Projesinin en temel amacı olan ‘’ eğitimde fırsat eşitliği’’ ilkesini sağlamaya yarayan EBA platformu en fazla kullanan ilk üç okulumuz (Şehit Polis Bayram Göde İlkokulu, Arpaçbahşiş Atatürk İlkokulu, Erdemli Alata İlkokulu) ile ilk üç ortaokulumuza (Hürriyet Ortaokulu, Arpaçbahşiş Atatürk Ortaokulu, Esenpınar Ortaokulu) belgeleri verildi.

Ayrıca teknoloji çağından bilgiye ulaşmanın her yolunu teşvik etmek ve web sitelerinin aktif kullanımını desteklemek amacıyla okul web siteleri en aktif şekilde kullanan ilk beş okulumuza ( Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu, Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi, Arpaçbahşiş Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Karayakup Ortaokulu, Dağlı Orta Okulu) da bu alandaki başarı belgeleri verildi.

Bunların yanı sıra; ülke genelinde geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın beden ve ruh sağlığını koruyup geliştirmek, temizlik ve sağlık bilgisi konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek, eğitim kurumlarının temizlik ve sağlığa uygunluk konusunda teşvik edilerek okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla Millî Eğitim Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında 2006 yılında “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” imzalanmıştır. Bu protokol kapsamında 4 okulumuz ( Elif Bulut Anaokulu, Ertuğrul Gazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Erdemli Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin Ortaokulu) daha beyaz bayrak almaya hak kazanmış olup; toplantı sonunda onlara bayrak, sertifika ve pirinç levhaları verildi.

Ayrıca tüm okul müdürleri ve öğretmenlere çalışmaları ve çabaları dolayısıyla teşekkür ediyorum. Daha iyiye ulaşmak için okullarımızdan desteklerimizi hiçbir zaman eksik etmeyeceğiz" dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Yeni web sitemizi beğendiniz mi?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA