Oku'mak Önemli
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıOku'mak Önemli

Erdemli İlçe Milli Eğitimden ‘’Oku’’ projesi

Oku'mak Önemli
Bu içerik 1809 kez okundu.

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘’Oku’’ projesi düzenlenen törenle hizmet binasında açıldı. Projenin hayata geçirilmesi töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, okumanın önemine değindi.

Metin, okumayla ilgili olarak Yüce Yaradan’ın peygamberimiz Hazreti Muhammet ‘e (S.A.V) melekler kanalı ile ‘’Ya Muhammet Oku’’ dediğini peygamberimizin ise ‘’Ben Ümmiyim’’ demesi üzerine ‘’Ikra’’ ayetini indirdiğini ve peygamberimizin okumaya başladığını hatırlattı.

Metin, ayrıca bilgi ve okuma ile ilgili olarak Hazreti Ali Radıyallu Anh’ın ‘’İlim müminin yitiğidir onu Çin’de de olsa arayıp bulmalıdır’ ve ‘’bana bir kelime öğretenin 40 yıl kölesi olurum’’ sözlerini dile getirerek okumanın ne derece önemli olduğunu kaydetti.

Öğrenme; sonu, ucu bucağı olmayan, uzun, keşif dolu bir yolculuktur diyen Metin konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘’ Öyle ki o yolculuk esnasında durursanız geriler ve yorulur; merak ve heyecan içinde koştuğunuzda ise dinlenir ve büyülenirsiniz. Dünyayı daha güzel bir yer haline getirmenin, iyi ve güzel şeyleri insanlara aşılamanın, her bireyi önce kendi içinde sonra hayatı anlamak adına o büyülü yolculuğa çıkarmanın en kolay ve etkili yolu okumaktır, okutmaktır. Biz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biliyoruz ki ilim öğrenmek kadar yüce bir diğer iş de ilim öğretmektir.

Erdemli ’de eğitimin, bilgi ve gücün merkez noktası olarak yolculuğun bizde başlaması gerektiğine inandık. Çünkü içinde bulunduğumuz hızla gelişen ve değişen bu teknoloji çağında bilgi kaçınılmaz ihtiyaç, kitaplar ise en elzem güç kaynağıdır. Bu değişim çağına ayak uydurmak, okudukça bilgili, okudukça güçlü olmak zorundayız.

Çünkü biliyoruz ki her kitap farklı bir pencere açarken dünyaya; ilçemizde milli eğitimin üreten, düşünen, çalışan merkezi olarak önce kendi içimizde bir sürü pencere açmalı, okumalı, okuyarak örnek olmalıyız. Bu amaçla da ”Oku” Projesi ile müdürlüğümüz binasının  duvarlarını ilk emir de olan “Oku” kitaplığıyla süsledik.

 “Oku” kitaplığı kurum personeli dâhil tüm ziyaretçilerimizin kullanımına açık, kurum içi ve kurum dışı her kitap severin getirdiği kitaplarla sürekli yenilenen, aktif bir kitaplıktır. Başarmanın en önemli kaynağının bilgi olduğu bilinci ile okumalı ve okutmalıyız dedik ve bunun için kitapları rafa dizmekten fazlasını yaparak, büyülü bir yolculuğa çıkıp dinlenerek güne daha verimli başlamak için çalışma saatimizin ilk 10 dakikasını okumaya ayırdık.

“Oku” projesi ile Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz daha güzel ve iyilik dolu bir dünyanın tek yolu bilgi ile cehaleti yok etmektir diyip okuyoruz, peki ya siz?’’ dedi.

erdemli ajans erdemli milli eğitim oku projesi mehmet metin
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu