Erdemli Yine Fuarın Gözdesi
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert
Advert


Erdemli Yine Fuarın Gözdesi

Erdemli Belediyesi Emitt Fuarında 10 ton limon dağıttı

Erdemli Yine Fuarın Gözdesi
Bu içerik 2341 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli Belediyesi İstanbul'da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde açılan 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMİTT) tanıtıldı. İstanbul'da gerçekleştirilen fuarda Mersin Büyükşehir Belediyesi standı içerisinde yer alan Erdemli standı fuarı gezen konukların en fazla ziyaret ettiği stant oldu. Fuarda Erdemli ilçesinin kültürel ve coğrafi güzellerinin tanıtımı için titizlikle hazırlanan kitaplar ve  broşürler dağıtıldı. 


Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ‘’Dünyanın en güzel kentini yine dünyanın en güzel kenti olan İstanbul’da açılan ve bu yıl 22. Düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMİTT)  tanıtmaya geldik. Erdemlimizin tarihi ve doğal güzelliklerini, Erdemlinin kumunu güneşini, limonunu dünyaya tanıtmak üzere İstanbul Emitt fuarındayız. Erdemlinin güzelliklerini sadece kendi ülkemize değil dünyaya tanıtmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Böylesine güzel bir kent dünyanın hiçbir coğrafyasında yok. İşte güzelliğin en güzel ispatı da deniz ortasındaki Kızkalesi’dir. Her şey Erdemlinin güzel insanları için. İnşallah Erdemlimizin yarını bugünden çok daha güzel olacak. Temennimiz Erdemlinin hak ettiği yere en kısa sürede ulaşmasıdır’’ dedi.


Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda Erdemli Belediyesi olarak katkı sunan insanlarımızla birlikte 10 ton limon dağıttıklarını da belirten Tollu, eşi Fatma Tollu ile birlikte halka limon dağıttı. 


Tollu,  ‘’Erdemlili çiftçilerimiz hemşerilerimiz insan sağılığına etkisi saymakla bitirilemeyen limon yetiştirmektedir. Erdemlinin Erdemli insanlarının yetiştirdiği dünyanın meşhur limonundan İstanbul’da yaşayan insanlarımızın da istifade etmesini sağlamak için 10 ton limon dağıttık. Limon dağıtmaya başladığımızda ilk hediyemizi de birisi Malezyalı, diğeri de Filipinlerden ziyarete gelen insanlarımıza verdik. Genelde bu tür dağıtımlarda kargaşa ve izdiham yaşanır ancak bizim standımızın önünde insanlar sıraya girdi herkesi memnun gönderdik. Limonun başkentinin limonlarının insanlara dağıtılmasına katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.

Fuara katılımcılar arasında bulunan yabancı ziyaretçilerde Erdemli reyonuna büyük ilgi gösterirken Siirt Belediyesi tarafından Başkan Tollu'ya dokuma Türk Bayrağı hediye ederen Başkan Tollu'da Erdemli tanıtımı ile dökümanlardan hediye etti.

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Belediyeden Okullara Kesintisiz Hizmet
Belediyeden Okullara Kesintisiz Hizmet
Çamlık'ta Kaza, 1 Ölü, 1 Yaralı
Çamlık'ta Kaza, 1 Ölü, 1 Yaralı
Kaymakam Kula, Halkın Sorunları Dinledi
Kaymakam Kula, Halkın Sorunları Dinledi
Sorkun Barajından 60 bin Dekar Alan Sulanacak
Sorkun Barajından 60 bin Dekar Alan Sulanacak