Mersin Polisinden Suça ve Suçlulara Geçit Yok
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıMersin Polisinden Suça ve Suçlulara Geçit Yok

Mersin Polisi Kanun Kaçaklarına Göz Açtırmıyor

Mersin Polisinden Suça ve Suçlulara Geçit Yok
Bu içerik 1847 kez okundu.

Mersin Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada geçtiğimiz hafta içerisinde bir çok suçlu suç unsurlarıyla birlikte ele geçirildiği belirtilerek şöyle denildi;

"Müdürlüğümüz Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri son dönemde yaptığı çalışmalarla çeşitli suçlardan aranan şüpheli şahısları suç ve suç unsurlarıyla birlikte ele geçirdi.

1- 09.01.2018 günü Merkez Akdeniz İlçesi Hal Mahallesi 163 Cadde Otoban Bağlantı yolu üzerinde meydana gelen Yaralamalı Trafik Kazası olayında M.E. ve H.E. isimli şahısların yaralanmasına sebep olan şüpheli tır sürücüsü L.G. yapılan çalışmalar neticesinde Hatay İlinde olduğu tespit edildi ve yapılan müşterek operasyonla birlikte yakalanarak gözaltına alındı.

2- 09.01.2018 günü Merkez Akdeniz İlçesi Müfide İlhan Mahallesi 6104 sokak üzerinde meydana gelen Kasten Adam Öldürme olayı ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda olayı gerçekleştiren şüpheli H.K. saklandığı ikametinde yakalandı. Yapılan aramada olayda kullandığı 1 adet pompalı tüfek ve tüfeğe ait 11 adet dolu fişek ele geçirildi.

3-01.01.2018-07.01.2018-16.01.2018-18.01.2018 tarihlerinde Akdeniz Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda çeşitli markalarda toplamda 9432 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Olaylarla ilgili olarak şüpheliler N.Y., O.Ş., M.K., M.A. ve M.E.M. yakalandı.

4- 02.01.2018-14.01.2018-17.01.2018 tarihlerinde Akdeniz Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda; 2 adet pompalı tüfek, 1 adet tabanca, 14 adet dolu fişek ve 15 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. Olaylarla ilgili olarak şüpheliler M.Y. ve V.I. yakalandı.

5-Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü  Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği görevlilerce 01.01.2018 ile 19.01.2018 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda hakkında 12 yıl 7 ay kesilmiş cezası bulunan şüpheliÖ.Y., 10 yıl kesilmiş cezası  bulunan şüpheli A.B. ve 5 yıl kesilmiş cezaları bulunan şüpheliler Y.E., S.U., O.K. ve S.İ. yakalanarak gözaltına alının şüpheliler tutuklandı. Ayrıca görevlilerimizce yapılan çalışmalarda haklarında yakalama kararı bulunan 79 şüpheli yakalanarak Adli Mercilere sevk edildi.

Bunun yanı sıra Müdürlüğümüz Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yasadışı terör örgütlerinin eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve terör eylemlerinin engellemesine yönelik olarak yapılan çalışmalarda;

18.01.2018 günü İlimiz Merkez Toroslar İlçesi Çavuşlu Mahallesi Mimar Sinan Bulvarı ile 207. Sokak üzeri yol kesişiminde; güvenlik güçlerine saldırı amacıyla hazırlandığı değerlendirilen şüpheli paket ihbarı üzerine şüpheli paket gerekli çevre güvenliği alındıktan sonra Bomba Uzmanı ekiplerince imha edildi.

İmha edilen şüpheli paketin yapılan incelemesinde fünye düzeneği yerleştirilmiş El Yapımı Patlayıcı (EYP) olduğu anlaşıldı. Konu ile ilgili çok yönlü olarak inceleme ve soruşturmaya başlanılmış olup, olayın fail ya da faillerinin tespiti ve yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Mersin Polisi ilimizde emniyeti, asayişi ve kamu düzeninin korunmasına yönelik yürüttüğü çalışmalara kararlılıkla devam edecektir" denildi.

erdemli ajans mersin emniyet müdürlüğü
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu