Sanat Şehri Erdemli
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert
Advert


Sanat Şehri Erdemli

Başkan Tollu'dan sanata tam destek

Sanat Şehri Erdemli
Bu içerik 2613 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli Belediyesi kültürel ve sanatsal kurslarla ilklere imza atmaya devam ediyor. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli Belediyesi Türk Müziği Topluluğu ile bir araya geldi. Kültür Merkezi’nde gerçekleşen buluşmada Erdemli Belediyesi Türk Müziği Topluluğu ile bir araya gelen Başkan Tollu, sanata ve sanatçıya her daim destek verdiğini dile getirdi. Başkan Tollu, kendi dallarında başarılı sanatçılardan oluşan Türk Müziği Topluluğu’na fedakârca çalışarak emek verdikleri için teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

SANAT ŞEHRİ ERDEMLİ

Türk Müziği Topluluğu ile Kültür Merkezi’nde bir araya gelen Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli’nin kültür ve sanatta da marka bir şehir olma yolunda hızla ilerlediğine işaret ederek, "Bir şehrin gelişmişlik kriterlerini gösteren en önemli temel unsurlardan birisi de kültür ve sanattır. Bu bakımdan kültür ve sanatı çok önemsiyoruz. Bu yönde açtığımız kurslar ve yaptığımız kültürel ve sanatsal faaliyetler, şehrimizi bu alanda daha ileriye taşıyor. Kültür ve sanata desteğimiz bundan sonra da devam edecektir" diye konuştu.

KÜLTÜR VE SANATLA YÜKSELEN BİR ŞEHİR

Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, belediye tarafından kurulan Türk Müziği Topluluğu üyelerini Kültür Merkezi'nde ziyaret etti. Şef Sezer Kayhan yönetiminde çalışmalarını sürdüren sanatçılarla sohbet eden Başkan Tollu, sanata önemli desteklerde bulunduklarını belirterek, amaçlarının kültür ve sanatla yükselen bir şehir olduğunu söyledi. Erdemli’de ilk defa sosyal belediyeciliğin bu dönemde hayata geçirildiği kaydeden Başkan Tollu, bu sanat ve kültürel alanda çalışmaların bundan sonra da devam edeceğini dile getirerek, yaptıkları tüm hizmetleri Erdemli’nin kalkınması ve gelişmesi için yaptıklarını söyledi. Erdemli’nin gelişmesi için her türlü yeniliği ve ayrıntıyı inceleyerek faydalı bulduklarını hayata geçirdiklerini ifade eden Tollu şöyle konuştu; ‘’Kültür Merkezi Projemizin hayata geçmesiyle sanatsal ve kültürel hizmetlerimiz hız kazandı. Bu açılan kurslar da bu planın bir parçasıdır. Şehrimizde yaşayan insanlarımızın yaşam kalitesinin arttırılması adına projelerimizi uygulamaya devam ediyoruz. Çünkü biz ilklerin belediyesiyiz. Erdemli’ye ilkleri yaşatmaya devam edeceğiz.”

ŞEHRİMİZİN ADINI EN İYİ ŞEKİLDE DUYURACAĞIZ

Erdemli Belediyesi Türk Müziği Topluluğu üyeleri şefi Sezer Kayhan ise yaptığı açıklamada; sanata ve sanatçıya verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür ederek amaçlarının sanat müziğini insanlara sevdirmek olduğunu söyledi. Kayhan, açıklamasını şöyle sürdürdü; ‘’Müzik Topluluğumuzun her bireyiyle ileride şehrimiz için çok önemli sanatçılar yetişeceğiz. Bununla birlikte kurduğumuz Türk Müziği Topluluğumuz ile birlikte önemli sanatsal etkinliklere imza atacağız. Ülkemizin farklı illerinde turneler ve konserlerle şehrimizin tanıtımını yapıp kentimizin adını en iyi şekilde duyuracağız. Bizlere destek veren Belediye Başkanımız Mükerrem Tollu’ya teşekkür ediyoruz.’’

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Milyon Fest Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Milyon Fest Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Zafer Atışları Erdemli'de Yapıldı
Zafer Atışları Erdemli'de Yapıldı
Sahte Para ve Hırsızlara Dikkat!!
Sahte Para ve Hırsızlara Dikkat!!
Erdemli Rekora Koşuyor
Erdemli Rekora Koşuyor