05 ARALIK 2020 Cumartesi 05:25
EĞİTİM
Giriş Tarihi : 19-01-2018 16:43   Güncelleme : 22-01-2018 13:03

Çocukların Karne ve Tatil Sevinci

Erdemli’de 31 bin 702 öğrenci karne aldı

Çocukların Karne ve Tatil Sevinci

Yarıyıl tatili nedeni ile Erdemli ilk ve ortaokulunda karne töreni düzenlendi. Öğrencilere karnelerini veren ilçe kaymakamı Avni Kula öğrencilere başarılar dilerken tatilde bol bol oynamalarını, kitap okumalarını ve tatili en iyi şekilde değerlendirmelerini istedi.

Öğretmenlere de teşekkür eden Kula velilere de seslenerek, ‘’Çocuğunuzun karnesinde zayıf var diye sakın baskı uygulamayın. İkinci dönem çok çalışıp zayıflarını düzelteceklerini öğütleyin. Çocuklara baskı yaparak onların yanlış yapmalarına neden olmayın’’ dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin de konuşmasında, öğrencilere başarılar dileğinde bulundu.

Erdemli’de 31.702 öğrencinin karne sevincini yaşadığını belirten Metin,

‘’Yoğun ve yorucu dönemden sonra karnelerinizi alarak tatile gireceksiniz. Dinlenmek, oyunlar oynamak, kitap okumak için, tatili iyi bir fırsat olarak görmek gerekir. Bunun yanında notlarınız ne olursa olsun, almış olduğunuz karneleri başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak değil, güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirin. Başarmak için daima gayret edin. Hayata dair umudunuzu, cesaretinizi, başarıya olan inancınızı ve başarabileceğinize olan güveninizi hiçbir zaman yitirmeyin’’ dedi.

Çocuklarınızın karnelerindeki notlar yalnız onların durumlarını değil, sizlerin ve bizlerin eğitimdeki çabalarımızın da bir göstergesidir diyen metin velilere de seslendi. Metin şöyle konuştu:

‘’Kaldı ki karnelerdeki rakamsal ifadeler, öğrencinin akademik başarısı hakkında bilgi verebilir. Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziki potansiyellerinin, karneye sığmayacak kadar büyük bir zenginliğe sahip olduğu unutulmamalıdır. Anne ve baba olarak çocuklarınız için büyük fedakârlıklar gösterdiğinizi biliyoruz. Sizden isteğimiz, onları anlamanız, onlarla birlikte kitap okumanız, oyunlar oynamanız, birlikte vakit geçirmenizdir. Göreceksiniz ki, o zaman çocuklarınız daha başarılı olacaklardır. Eğitime verdiğiniz destekten dolayı sizlere içtenlikle teşekkür ederim.’’

İlçe milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin öğretmenlere de şunları söyledi: ‘’Sizin hoşgörülü, sabırlı, özverili ve sevgi dolu yüreğinizle, fedakârca çalışmalar yaptığınızı biliyorum. Öğrencilerinizin, kendini ifade edebilen, öğrenmeye açık, evrensel değerler ile birlikte Milli ve Manevi değerleri benimsemiş, sosyal faaliyetlerde etkin rol alabilen başarılı bireyler olması için, bir dönem boyunca yoğun bir şekilde emek verdiniz. Bu gayretlerinizden dolayı size içtenlikle teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle hizmetlerin en kutsalı olan öğretmenlik mesleğinin sorumluluk bilinciyle ifa eden öğretmenlerimize, geleceğin teminatı sevgili öğrencilerimize, velilerimize ve yardımcı personelimize sağlıklı ve güzel bir tatil temenni ediyorum.’’

Konuşmanın ardından minik öğrencilere ve UNİCEF tarafından yaptırılan sınıfta eğitim gören Suriyeli ve özel eğitim alan öğrencilere karneleri, Kaymakam Avni Kula, Erdemli jandarma komutanı, Erdemli Askerlik Şube Başkanı, AK Parti ilçe başkanı Mehmet Topçu. MHP ilçe başkanı Bekir Özsu, Saadet Partisi ilçe başkanı Mehmet Yıldız,  ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin. Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözü, ilçe müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürü Mesut Yıldız, Memur-Sen ilçe başkanı Hasan Sungur, Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa Aydoğdu ve protokol üyeleri tarafından verdi.