Erdemli halkı Halime için seferber oldu
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert
Advert


Erdemli halkı Halime için seferber oldu

Mersin'in Erdemli İlçesi Lösemi hastası Halime için seferber olarak kan bağışı için sıraya girdi.

Erdemli halkı Halime için seferber oldu
Bu içerik 2777 kez okundu.

Aslen Erdemlili olan ancak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nde yaşayan lösemi hastası 9 yaşındaki Halime Gezer Gevikler için Erdemli belediyesinin organizesinde ilçede 'donör kan bağışı' kampanyası düzenlendi.

Yaklaşık 10 aydır Ankara Gazi Üniversitesinde lösemi tedavisi gören küçük kız için Kızılay, Erdemli Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek 'donör kan bağışı' kampanyası düzenledi.

Erdemli Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen kök hücre için kan bağışı kampanyası yağmur altında devam etti.

Kızılay Mersin Kan Merkezi doktorlarından Hasan Açık, ‘’Kıbrısta yaşayan ancak aslen Erdemli'li olan Halime Gezer Gevikler adlı 9 yaşındaki lösemi hastası kızımıza ilik nakli yapılabilmesi için gerçekleştirilen ‘’Donör kan bağışı’’ kampanyasına başta Erdemli belediye Başkanı Mükerrem Tollu olmak üzere tüm vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Hasta kızımıza umut olmak için kan bağışı ve kök hücre bağışında bulunuluyor. Erdemli halkı yoğun talep gösterdiği için izdiham yaşandı’’ dedi.

Donörlerden alınan hücrelerden eşleşme olmasını umut ettiklerini ifade eden Açık, "Uyuşma halinde ya da diğer bağış bekleyen hastalarımıza umut olacaktır. Kök hücreler alındıktan sonra numuneleri ile eşleştirme olup olmaması önemli. Eşleşme olması halinde kemik iliği kök hücre nakli gerçekleşiyor" şeklinde konuştu.

Kan bağışına destek veren Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’da Kızılay çadırına gelerek kan bağışında bulundu. Başkan Tollu kampanya ile ilgili olarak yaptığı açıklamada,  ‘’Erdemlili hemşerimiz yavrumuz  Halime Gezer Gevikler kızımız için kök hücre için kan bağışı kampanyasına katıldı. İlçemizde bulunan bütün kamu kurum ve kuruluşların desteği ile kampanyamıza herkes destek verdi, halkımız küçük kızımız için adeta seferber oldu. Temennimiz verilen kanlardan bir tanesinin kızımızın tedavisine uyum sağlaması ve sağlığına en kısa zamanda kavuşmasıdır’’ diye belirtti.

Kan bağışı yapmak isteyen ve kök hücre testi yaptırmak isteyenler yağışlı havada sıraya girdiler.

erdemli ajans lösemi mükerrem tollu
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Belediyeden Okullara Kesintisiz Hizmet
Belediyeden Okullara Kesintisiz Hizmet
Çamlık'ta Kaza, 1 Ölü, 1 Yaralı
Çamlık'ta Kaza, 1 Ölü, 1 Yaralı
Kaymakam Kula, Halkın Sorunları Dinledi
Kaymakam Kula, Halkın Sorunları Dinledi
Sorkun Barajından 60 bin Dekar Alan Sulanacak
Sorkun Barajından 60 bin Dekar Alan Sulanacak