Memur Sen Gazetecileri unutmadı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıMemur Sen Gazetecileri unutmadı

Türkiye Memur Sen Erdemli ilçe başkanlığı ve bağlı sendika yöneticileri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile Erdemli Öğretmenevinde gazetecilerle bir araya geldi.

Memur Sen Gazetecileri unutmadı
Bu içerik 1803 kez okundu.

Memur Sen Erdemli ilçe başkanı Hasan Sungur, ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ve bağlı sendika temsilcileri Erdemli’de görev yapan gazetecilerin gününü kutladıklarını söylediler.

Erdemli’deki gazetecilerin yaptıkları haberlerde hakkaniyeti ön planda tutmalarından dolayı memnun olduklarını dile getiren Türkiye Memur Sen Erdemli ilçe başkanı Hasan Sungur,  gazeteciliğin meşakkatli ve bir o kadar da huzur verici olduğunu kaydetti.

Erdemli’deki gazeteci arkadaşların yaptıkları işle topluma doğru bilgiyi aktararak yön verdiklerini dile getiren Sungur şöyle konuştu:

‘’Günümüz teknoloji çağı günüdür. Bu nedenle herkes gazeteci gibi hareket etmeye, çektikleri her fotoğrafı sosyal medya üzerinden kamuoyu ile paylaşmaya başladılar. Ancak paylaşılan haberlerin doğruluğu ise tartışılır hale geldi. Burada en büyük görev eskiden olduğu gibi bu işi meslek olarak yapan gazetecilere düşüyor. Çünkü gazeteciler yaptıkları haberleri kamuoyuna aktarmadan önce A’ dan Z’ ye sorguluyor, bilgiyi doğrulatıyor. Hepimiz iyi bilmekteyiz ki herkes gazeteci olamaz bu işi yapamaz. Mesleğin mutfağından gelmeyen doğru güvenilir haber veremez. Erdemli’deki arkadaşlarımızın haberciliğini bu yönlerini ön planda tutarak kutluyorum.’’

Gazetecilik mesleğinde çalışanların zor şartlarda görev yaptıklarını dile getiren Sungur, ‘’Zor şartlarda da çalışsalar halkı doğru bilgilendirmeyi sürdürürler.  Haberlerinde sosyal sorumluluk bilincinden taviz vermeden görev yapan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günlerini kutluyoruz, bu özel günlerinde bizim davetimizi kırmayarak gelen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Erdemli ilçe milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin de konuşmasında, milli eğitim camiası ile gazetecilerin her zaman iç içe ve yan yana çalıştıklarını vurgulayarak, ‘’Erdemli’deki tüm gazeteci arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Halkın gözü kulağı olan gazetecilerimizle birlikte olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz’’ diye belirtti.

erdemli ajans 10 ocak memursen erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Gençlerin Spor Sevinci
Gençlerin Spor Sevinci
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu