Metin, "Başarı Ödüllendirilmeli"
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert
Advert


Metin, "Başarı Ödüllendirilmeli"

Mersin genelindeki bütün imam hatip okullarının katıldığı yarışmaya Erdemli Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu ve Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri damga vurdular.

Metin,
Bu içerik 2250 kez okundu.

Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Erdemli Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu Hafızlarının Mersin'de düzenlenen yarışmalarında birinci olarak Mersin'i Erdemli'nin temsil etmesi dolayısıyla Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin yarışmaya katılarak dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verdi.

Din öğretimi genel müdürlüğünce her yıl geleneksel olarak düzenlenen Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları arasında  “Genç Sada” “Kura’n-ı Kerim’i Güzel Okuma”, “Kur’an’ın Genç Muhafızları, Genç Bilal’ler Ezan Okuma” yarışmasında bu yıl Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Erdemli Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri derece yaparak il birincisi oldular.

Mersin Yenişehir Proje İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda düzenlenen yarışmalarında “Kur’an’ın Genç Muhafızları - Hafızlık” ve “Genç Bilal’ler Ezan Okuma” yarışmasında Erdemli Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Ahmet Faruk Yıldırım Ezan okumada, 7. sınıf öğrencisi Osman Talha Topçu ise Hafızlıkta derece yaparak birinci oldular.

Liselerarası yarışmada Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencisi Ali Balcı “Kur’an’ın Genç Muhafızları - Hafızlık” yarışmasında derece yaparak birinci olurken yine  9. sınıf öğrencilerinden  Alican Doğru ise “Genç Bilal’ler Ezan Okuma” yarışmasında 2. oldu.

Erdemli İlçe Milli Eğtiim Müdür Mehmet Metin'de 'Başarı Ödüllendirilmeli' diyerek dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verirken şunları söyledi; "Öğrencilerimizi, yetişmelerinde emeği geçen bütün öğretmenlerimizi ve de onların böylesine güzel meziyetlerle donatılmasında büyük rol sahibi olan kıymetli ailelerini tebrik ediyoruz. Öğrencilerimize  geleceğin İmam - Hatipleri ve Kurra’ları olma yolunda başarılar dilerken, bu yolda onların daima yanlarında ve destekçileri olmaya devam edeceğiz.

Ayrıca öğrencilerimizin yetişmelerinde büyük katkıları olan Erdemli 15 Temmuz Hafızlık Merkezi Personellerine de ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu kurumlarımızla birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde daha nice başarılara imza atmaya devam edeceğimize inanıyoruz"

 

erdemli ajans mehmet akif ersoy imam hatip ortaokulu hafızlar erdemli milli eğitim müdürlüğü erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Milyon Fest Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Milyon Fest Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Zafer Atışları Erdemli'de Yapıldı
Zafer Atışları Erdemli'de Yapıldı
Sahte Para ve Hırsızlara Dikkat!!
Sahte Para ve Hırsızlara Dikkat!!
Erdemli Rekora Koşuyor
Erdemli Rekora Koşuyor