Erdemli Bunu Her Sene Coşkuyla Yapıyor
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli Bunu Her Sene Coşkuyla Yapıyor

Anadolu Gençlik Derneğinden ''Mekkenin Fethi'' Kutlama Programı

Erdemli Bunu Her Sene Coşkuyla Yapıyor
Bu içerik 2491 kez okundu.

Erdemli Anadolu Gençlik Derneği tarafından hazırlanan 'Mekke'nin Fethi' kutlama proğramı büyük bir coşku ve katılımla gerçekleşti. Programda Anadolu Gençlik Derneği Erdemli Şube Başkanı Ümit Kenger, Egitimci Nihat Altıparmak, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Topçu, MHP İlçe Başkanı Bekir Özsu, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mehmet Yıldız, BBP İlçe Başkanı Murat Turmuş, Demokrat Parti İlçe Başkanı Veli Gürgah, Anadolu Gençlik Derneği  Erdemli Kadın Kolları Başkanı Esra Süzer, Parti yöneticileri, sivil toplum temsilcileri , mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AGD başkanı Ümit Kenger yaptığı konuşmada şunları söyledi; "Milli ve Manevi değerlerimize bağlı gençlik yetiştirmek için mücadelemiz gece gündüz çalışıyoruz. Sizlerin de desteği ile gençlerimize dokunma fırsatı yakalıyoruz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Erdemli belediye Başkanı Mükerrem Tollu'da yaptığı konuşmada, "Bu akşam böyle saygın bir toplulukla birlikte olduğum için çok mutluyum. Bu tür programları organize eden Anadolu Gençlik Derneği başkanı ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Dernek olarak faaliyetlerinizde üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Böylesine nitelikli bir toplumun isteği bizim için emirdir. Ben her zaman sizin emrinizdeyim." dedi.

Sinevizyon gösterileri, şiirler ve Grup Kervan'ın ezgileri ile devam eden programda ,

Eğitimci Nihat Altıparmak Mekkenin fethi ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi.

Altıparmak yaptığı konuşmada şöyle dedi: "Mekkenin fethi programı için bu solunu dolduran büyün herkese  teşekkür ederim.

Mekke'yi fethetmek gönülleri fethetmekten geçer. Erdemli'liler bu konuda  bir hayli mesafe katetmişler . Bu tür programlara bütün her kesimden katılımcılar gelebiliyorsa bu sizin başarınızdır.

Bu birlik beraberliği sağlamak işin fazlasını halletmek demektir. Mekke'yi birlik beraberliği, kardeşliği sağlayanlar fethetti.

Mekke fethinin de Kudüs fethinin de en büyük özelliği bir damla kan akıtılmadan gerçekleşmiş olmasıdır. Bu yüzyılda bizlerde birbirimizi çok sevip, çok çalışarak Roma'yı fethedeceğiz.

Elbette bu fetih silahla olmayacak. Biz insanlığı, islamlığı  öyle bir yaşayacağız ki gönülleri fethederek gerçekleştireceğiz. Bunu hep beraber birlikte yapacağız." dedi.

Gecenin sonunda geçen günlerde yapılan Siyer'i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediye takdimi gerçekleştirildi.

erdemli ajans mekkenin fethi anadolu gençlik derneği
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Hırsızlara Göz Açtırmıyor
Polis Hırsızlara Göz Açtırmıyor
Erdemli 15 Temmuz’da Nöbetteydi
Erdemli 15 Temmuz’da Nöbetteydi
16 Ülkeden Ormancılar Erdemli'de Tatbikatta
16 Ülkeden Ormancılar Erdemli'de Tatbikatta
Bu Görüntüler Herkesi İlgilendiriyor
Bu Görüntüler Herkesi İlgilendiriyor