Başkan Yıldız, Mersin'in Kurtuluşu Kutladı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBaşkan Yıldız, Mersin'in Kurtuluşu Kutladı

Saadet Partisi Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Yıldız 3 Ocak Mersin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı

Başkan Yıldız, Mersin'in Kurtuluşu Kutladı
Bu içerik 1799 kez okundu.

Başkan Yıldız Kutlama Mesajında şunları kaydetti; "Milli Mücadele yıllarında Osmanlı Devleti,  zor şartlar altında savaştan mağlup çıkmamasına rağmen ikinci bir işgal girişimi altında kalmıştı. Kuzeyde Rum Devleti, Batıda yunan Devleti, Güneyde Ermeni Devleti kurma çalışmaları yürütülüyordu.

Mersin, Adana, Urfa, Maraş sathında Ermeni Devleti kurmak isteyen Fransız güçleri, silahlanma yarışından güçlü çıkarak bölgede Ermeniler üzerinde kışkırtmalar yapıyor, milis kuvvetleri kullanarak Kilikya hattında bir cephe oluşturuyordu.

1921’de yapılan Ankara Antlaşması ile eli güçlenen Fransızlar, Güneyden işgal hareketlerini hızlandırırken, tamamen yerel kuvvetler ve milli imkanlar dahilinde örgütlenen halk, büyük savaştan geriye kalan neyi var, neyi yoksa  canına dişini takarak mücadele veriyorlardı.

Urfa, Maraş işgallerden kurtulurken, Şanlı ve Kahramanca bir mücadele ortaya koyuyordu. Mersin havzası Fransız baskısına direnirken, Fransa’da çıkan iç karışıklık ve Mersin’e giren silahlı kuvvetlerimiz yardımıyla Mersin 3 Ocak 1921 günü işgalden kurtulmuştur."

Geçmişte atalarımız büyük fedakarlıklarla bu mücadeleyi kadın erkek ,genç ihtiyar demeden topyekun  gerçekleştirdi. 3 Ocak  da Mersin'inimizi düşman işgalinden  kurtarmıştır. Bugün bizleri ekonomik ve siyasi olarak esir almaya çalışan, kapitalizm ve emperyalizme karşı  tekrar milli mücadele gerçekleştirmemiz gerekmektedir.

Bizler millet olarak tarihte kazandığımız zaferlerin tamamını milli ve manevi değerlerimize  sarılarak gerçekleştirdik. Yine  tarihte olduğu gibi ,milli ve manevi yönümüzü geliştirerek , beşeri faktörleri de ıskalamadan,  ama en önemlisi birbirimizi daha çok anlamaya çalışıp severek, yeni zaferler elde edebiliriz.

Aksi takdirde küresel emperyalizm , yılbaşı kutlamaları ve diğer ambalajlı  televizyon, sosyal medya  programları ile ruhumuzu esir almaya çalışmaktadır.

Yılbaşı kutlamaları ve milli piyango çekilişleri, bizim dinimizde ve kültürümüzde yeri yoktur.Ekonomik ve kültürel hayatımızı felç eden organizasyonlardır.

 Bu tür algı operasyonlarına bireysel ve kurumsal olarak alet olmamamız gerekmektedir. Diğer tataftan  aramıza fitne  ve fesat sokarak bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara karşı ,daha dikkatli ve bilinçli olmak zorundayız.

Bizi biz yapan değerlere sarılarak dürüstce çalışırsak, yine yeniden kurtulabiliriz.

Bu vesile ile bütün halkımızın 3 Ocak 1921 Mersin'in Kurtuluşunu kutluyor , birlik beraberliğimizin ve kardeşliğimizin artarak devam etmesini temenni ediyoruz.

erdemli ajans mehmet yıldız saadet partisi 3 ocak mersinin düşman işgalinden kurtuluşu erdemli haber erdemli
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu