İmam Hatiplerin Başarısı
AdvertAdvert
Advert


Günün Başlıklarıİmam Hatiplerin Başarısı

Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Erdemli Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu Mersin'de düzenlenen yarışmalarda aldıkları derece ile gündemde.

İmam Hatiplerin Başarısı
Bu içerik 1642 kez okundu.

Din öğretimi genel müdürlüğünce her yıl geleneksel olarak düzenlenen Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları arasında  “Genç Sada” “Kura’n-ı Kerim’i Güzel Okuma”, “Kur’an’ın Genç Muhafızları, Genç Bilal’ler Ezan Okuma” yarışmasında bu yıl Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Erdemli Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri derece yaparak il birincisi oldular.

Mersin genelindeki  bütün imam hatip okullarının katıldığı yarışmanın ilk gününe Erdemli Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri damga vurdular.

Mersin Yenişehir Proje İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda düzenlenen yarışmaların birinci günü “Kur’an’ın Genç Muhafızları - Hafızlık” ve “Genç Bilal’ler Ezan Okuma” yarışmasında Erdemli Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu 6. sınıf öğrencimiz Ahmet Faruk Yıldırım Ezan okumada, 7. sınıf öğrencisi Osman Talha Topçu ise Hafızlıkta derece yaparak birinci oldular.

Yarışmaların ikinci gününe ise Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencisi Ali Balcı “Kur’an’ın Genç Muhafızları - Hafızlık” yarışmasında derece yaparak birinci olurken yine  9. sınıf öğrencilerinden  Alican Doğru ise “Genç Bilal’ler Ezan Okuma” yarışmasında 2. oldu.

Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi okul müdürü Veysel Ersen ve Erdemli Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu müdürü Bilgehan Çetinkaya yaptıkları açıklamada şunları ifade ettiler; "Öğrencilerimizi, yetişmelerinde emeği geçen bütün öğretmenlerimizi ve de onların böylesine güzel meziyetlerle donatılmasında büyük rol sahibi olan kıymetli ailelerini tebrik ediyoruz. Öğrencilerimize  geleceğin İmam - Hatipleri ve Kurra’ları olma yolunda başarılar dilerken, bu yolda onların daima yanlarında ve destekçileri olmaya devam edeceğiz.

Ayrıca öğrencilerimizin yetişmelerinde büyük katkıları olan Erdemli 15 Temmuz Hafızlık Merkezi Personellerine de ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu kurumlarımızla birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde daha nice başarılara imza atmaya devam edeceğimize inanıyoruz" 

erdemli ajans imam hatip ezan okuma hafızlık erdemli imam hatip mehmet akif ersoy imam hatip erdemli erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu