Erdemli Hafızlık Merkezi Birinciler Yetiştiriyor
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli Hafızlık Merkezi Birinciler Yetiştiriyor

Mersin Hafızlık yarışması birincileri Erdemli’den

Erdemli Hafızlık Merkezi Birinciler Yetiştiriyor
Bu içerik 2072 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün İmam Hatip Ortaokullar ve İmam Hatip Liseleri arasında düzenlemiş olduğu Hafızlık yarışmalarında Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ali Balcı ile Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Osman Talha Topçu, Mersin il birincisi oldular. Her iki öğrenci Mersin’i hafızlık bölge yarışmasında temsil edecekler.

Erdemli Müftülüğüne bağlı Erdemli 15 Temmuz Erkek Hafızlık Merkezi öğrencileri, halkın hafızlık merkezine yönelik gerçekleştirdikleri destekleri boşa çıkartmadılar.

Erdemli 15 Temmuz Erkek Hafızlık Merkezi her iki hafızı  yetiştiren Muhammet Borcaktepe Mersin il birincisi öğrencileri ile gurur duyduklarını ifade ederek, “İl birincisi hafızlarımız ve kursumuz bünyesindeki öğrencilerimiz bir taraftan örgün eğitimlerine devam ederken dier taraftan da hafızlıklarını devam ettiriyorlar. 5 Kur’an Kursu öğreticimizin bulunduğu hafızlık merkezimizde 24 öğrencimiz hafızlığa, 34 öğrencimizde şuan itibariyle yüzüne okumaya devam ediyor. Dört yıl gibi kısa süre içerisinde Erdemli 15 Temmuz Erkek Hafızlık Merkezinden 16 öğrencimizi hafız olarak mezun ettik. Bunun sevincini tüm Erdemlililer’le birlikte yaşıyoruz. Tüm hemşerilerimizden Allah razı olsun, bu kursun eğitime başlamasından bugüne kadar tüm ihtiyaçlarını karşıladılar karşılıyorlar. Kur’an Kursu Öğreticileri olarak bizlerde devletimizin verdiği imkanlar ve güç ile en iyi eğitimi vermeye gayret gösteriyoruz. Sekiz ay gibi kısa süre içerisinde hafızlıklarını tamamlayan öğrencilerimizin Mersin’i en güzel şekilde temsil edeceklerinden ve en iyi derece ile döneceklerinden eminiz” dedi.

erdemli ajans 15 temmuz erkek hafızlık merkezi hafızlık yarışması erdemli erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu