‘Sporun Mutfağındakiler’in Yılın Son Buluşması Erdemli'de
AdvertAdvert
Advert


Günün Başlıkları‘Sporun Mutfağındakiler’in Yılın Son Buluşması Erdemli'de

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 3’üncüsü düzenlenen ‘Sporun Mutfağındakiler Paneli’ Mersin’in Erdemli ilçesinde gerçekleştirildi. Panelistler öğrenciler ile bir araya geldi, soruları yanıtladı.

‘Sporun Mutfağındakiler’in Yılın Son Buluşması Erdemli'de
Bu içerik 2311 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen panelde spor ve bölge turizminin dış dünyaya açılan kapısı ve amiral gemisi Kızkalesi konuşuldu. Erdemli Şehit Öğretmen hacı Ömer serin İlköğretim Okulu öğrencileri panelistlere birer çiçek takdiminde bulundu.

Panelistlere Erdemli belediye başkanı Mükerrem Tollu, Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Serdar Arslan, Veli Şahman ile Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel birer teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti.

TRT Spor Yorumcusu Cevdet Ünüvar’ın sunumuyla gerçekleştirilen ‘Sporun Mutfağındakiler Paneli’ne, CNN Türk Spor Spikeri Emre Tilev,  Doğan Haber Ajansı (DHA) Spor Müdürü ve GS Spor Muhabiri Serhat Türk, TRT ve A Spor yorumcusu Alp Pehlivan, eski milli sporcu, Galatasaray eski yönetim kurulu üyesi Cüneyt Tanman, Mersin Büyükşehir Belediye  Bayan Basketbol Takımı Genel Menajeri Melahat Aydın, kaptan Gülşah Gümüşay ve  Krystal Thomas konuşmacı olarak katıldı.

Emre Tilev, salonda futbol maçı sundu, Mükerrem Başkan'a gol attırdı.

CNN Türk Spor Spikeri Emre Tilev, modern futbolun tarihinden bahsederek, futbol anılarını öğrencilerle paylaştı. Futbol ve dijital yayıncılık hakkında öğrencilere bilgi veren Tilev, muhabirlik yaparken edindiği deneyimlerini aktardı.

Bilginin her insan için en büyük hazine olduğunu vurgulayan Tilev, ‘’ben gençlerimizin dijital bilgiye hızlı erişmesinden yanayım ancak, internete bağımlı kalmalarını da istemiyorum. Gençlerimiz internette değil sporda uğraşsın interneti doğru yönde kullansın. Gençler internet başından kalkıp sokaklarda salonlarda spor yapın, kendinizi dijitale bağımlı bırakmayın’’ dedi.

Öğrencilere panelde canlı olarak futbol maçı anlatan Emre Tilev’in sunumu sayesinde, panel renkli görüntülere sahne oldu.

Panele konuşmacı olarak katılan Cüneyt Tanman, kendisinin Türkiye Futbol Federasyonu Başkan adayı olarak anons edilmesinin ardından yaptığı konuşmada, ‘’Adaylık şimdilik yok gibi ancak yüzde 48 olabilir neden olmasın’’ dedi.

Galatasaray takımının başına Fatih terim’in getirilmesinin ‘’Son derece isabetli bir karar’’ diyerek şöyle konuştu: ‘’

‘’Fatih Terim’in milli Takımdaki yaşadığı sıkıntılardan sonra Teknik Direktör olarak Galatasaray’a getirilmesi son derece isabetli bir karar. Fatih hoca iyi bir kadronun başına geldi. Hem Fatih Terimi’in Galatasaray’a hem de Galatasaray’ın Fatih Terime şiddetle ihtiyacı vardı bu gerçekleşti ve çıktığı ilk maçında da bunu ispatladı. Ayrıca Fatih hocanın Galatasaray’a gelmesinin devre arasına denk gelmesi de önemli. Çünkü bazı düzenlemeler yapılacaktı bunun kendisi yapmış olacak bu da takıma direkt yansıyacak ben isabetli buluyorum.’’

DHA Spor Müdürü Serhan Türk ise, Fatih terim’in Galatasaray’ın başına yeniden getirileceği haberini ilk kendilerinin verdiğini anımsatarak, ‘’Biz hocanın haberini verdik. Fatih Hoca ‘nerede kalmıştık’’ diye açıklama yaptı diye konuştu.

TRT ve A Spor yorumcusu Alp Pehlivan da konuşmasında öğrencilere ne yaparlarsa yapsınlar kesinlikle dürüstlükten vazgeçmemelerini öğütledi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bayan Basketbol Takımı Genel Menajeri Melehat Aydın da konuşmasında, iyi bir sporcu olmak için çok çalışmak, dürüst olmak, iyi insan olmak gerektiğinin altını çizdi.

Mersin ve Erdemli’nin kültürel varlıklarının daha fazla tanıtılması gerektiğinin de altı çizilen panelde Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da bir konuşma yaptı. Tollu, bölgenin özellikle de dünyada eşi benzeri bulunmayan Kızkalesi’nin 6 dilde tanıtım için yurt dışında televizyonlarda reklamların dönmeye başladığını belirtti.

Erdemli Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin İlköğretim Okulu öğrencileri panelistlere birer çiçek takdiminde bulundu.

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Hırsızlara Göz Açtırmıyor
Polis Hırsızlara Göz Açtırmıyor
Erdemli 15 Temmuz’da Nöbetteydi
Erdemli 15 Temmuz’da Nöbetteydi
16 Ülkeden Ormancılar Erdemli'de Tatbikatta
16 Ülkeden Ormancılar Erdemli'de Tatbikatta
Bu Görüntüler Herkesi İlgilendiriyor
Bu Görüntüler Herkesi İlgilendiriyor