16 OCAK 2021 Cumartesi 11:07
AKP
Giriş Tarihi : 23-12-2017 22:05   Güncelleme : 23-12-2017 23:15

AK Parti’de Mehmet Topçu güven tazeledi

AK Parti Erdemli İlçe Başkanlığı 5. Olağan genel kurulunu yaptı.

AK Parti’de Mehmet Topçu güven tazeledi

Erdemli kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen genel kurulda ilçe başkanlığı için mevcut başkan Mehmet Topçu ile Serkan Tanrıkulu’nun hazırladığı iki liste ile gidildi.

Divan başkanlığını AK Parti Mersin il başkanı Cesim Ercik’in yaptığı kongrede, kayıtlı 400 delegeden 396’sı oy kullandı. Adaylardan mevcut başkan Mehmet Topçu 278 oy alırken rakibi Serkan Tanrıkulu 117 oy aldı 1 oy ise geçersiz sayıldı.

İlçe başkanlığı için yarışan adaylar seçim sonrası kürsüye gelerek kendilerine güven duyan delegelere teşekkür ettiler. (Konuşmaları haberimizin görüntüsünden seyredebilirsiniz). Seçim sonrası AK Parti il başkanı Cesim Ercikte teşekkür konuşmasında, AK Partide böyle kıran kırana bir seçimi ilk kez yaşadığını belirterek, ‘’Ülkeye hizmet etmek için yarışan her iki adaya da, sükûneti elden bırakmayan delegelere teşekkür ediyorum’’ dedi.

AK Parti Erdemli İlçe kongresine Kalkınma Bakanı Elvan, AK Parti Genel Merkez Akdeniz Bölge Koordinatörü Ahmet Koca, AK Parti Mersin milletvekilleri Yılmaz Tezcan, Hacı Özkan ve Ali Cumhur Taşkın, il başkanı Cesim Ercik, ilçe başkanı Mehmet Topçu, Saadet Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Nurbaki Şahin, Demokrat Parti İlçe Başkanı Veli Gürgah, İyi Parti Erdemli İlçe Başkanı Fazıl Koşar, önceki dönem ilçe başkanları, eski belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, partisinin Erdemli ilçe kongresinde ilçeye yapılan yatırımlar hakkında bilgi aktardı, önemli mesajlar veren konuşmalar yaptı.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "PKK, YPG terör örgütlerine silah veriyorlar ama Türkiye parasıyla silah almak istediği zaman satmak istemiyorlar. Biz ne yapıyoruz? Biz de kendi silahımızı artık kendimiz üretiyoruz, üretmeye devam edeceğiz." dedi.

AK Parti Erdemli İlçe Başkanlığının Erdemli Kapalı Spor Salonunda  düzenlenen kongresindeki konuşmasında, AK Parti hareketi için katkı sunan, mücadele eden ve çalışan herkese teşekkür etti.

Türkiye'nin güçlenmesinden rahatsız olanların Gezi olaylarında ve 17-25 Aralık'ta başarılı olamadığını vurgulayan Elvan, milletin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bütünleşerek dimdik ayakta durduğunu belirtti.

Elvan, ülkenin her şeye rağmen geliştiğini ifade ederek "Dediler ki 'Türkiye bundan sonra büyüyemez. Türkiye'yi karanlık günler bekliyor.' Biz 2017 yılında 3. çeyrekte yüzde 11,1 ile dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi konumuna geldik, en hızlı büyüyen ülke konumundayız." diye konuştu.

Güçlenmenin milletin desteğiyle olduğunu aktaran Elvan, 2018'de de büyümenin süreceğini dile getirdi. Bakan Elvan, Türkiye'nin, kendi silahını yapan bir ülke konumuna geldiğine işaret ederek şöyle konuştu:

"Şu anda bize silah satmak istemiyorlar. PKK, YPG terör örgütlerine silah veriyorlar ama Türkiye parasıyla silah almak istediği zaman satmak istemiyorlar. Biz ne yapıyoruz? Biz de kendi silahımızı artık kendimiz üretiyoruz, üretmeye devam edeceğiz. Bizim birliğimiz, beraberliğimiz, dayanışmamız devam ettiği sürece, önümüze kim çıkarsa çıksın Allah'ın izniyle buldozer gibi ezer geçeriz."

"Bundan sonra 'Ben güçlüyüm, istediğimi yaparım' yok artık"

BM'de kabul edilen Kudüs tasarısına değinen Elvan, 128 ülkenin ABD'nin tehditlerine rağmen Türkiye ve Filistin'in arkasında durduğunu anlattı. Bakan Elvan, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Allah'a çok şükür, 128 ülke Türkiye'nin ve Filistin'in arkasında durdu. ABD ve İsrail'e en büyük cevabı verdi. Burada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlılığı ve dik duruşu bu ülkeleri etkiledi. ABD ne yaptı? Teker teker ülkeleri arayarak 'Eğer siz Filistin'i desteklerseniz bunu not ediyoruz. Size para destek veriyoruz. Bundan sonra bizim muamelemiz farklı olabilir.' dedi. Açıkçası dünyanın 195 ülkesini tehdit ettiler. Buna rağmen 128 ülke, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ABD'nin kararına karşı zafer elde ettiler. Artık yeni bir döneme ve sürece giriyoruz. Bundan sonra 'Ben güçlüyüm, istediğimi yaparım.' yok artık. Biz her zaman kimin yanında olduk? Türkiye olarak hep haklının mazlumun yanında olduk. Nerede zora düşen bir ülke varsa sıkıntı çeken, açlık içinde kıvranan ülke varsa onların yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz."

Gelecek süreçte birlik ve beraberliğin son derece önemli olduğuna dikkati çeken Elvan, vatanı, milleti, devleti ve bayrağını sevenlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında durması gerektiğini kaydetti.

ELVAN,. 'ERDEMLİ'YE GENÇLİK MERKEZİ YAPIYORUZ'

Bakan Elvan Erdemli'ye bir söz verdiğini hatırlatarak, "Gençlik Merkezi sözümüzü tutuyoruz. Yeri tesbit edildi, inşallah en kısa zamanda başlayacağız. Kayacı Spor Kompleksimizin yapımı devam ediyor. Biten ve devam eden toplam 14 gölet ve barajımızda çalışmalar devam ediyor. Çeşmeli Taşucu otoban çalışmalarımız ihale aşamasına geldi. İnşallah en kısa zamanda başlayacağız. Bir saat olan Silifke Mut arasını yapacağımız 10 tünel ve 10 viyadükle yirmi dakikaya düşüreceğiz. 7-8 saat süren Antalya yaptığımız tünel ve duble yol çalışmalarıyla 4 buçuk saate düşecek. Hayırlı olsun" dedi.