AK Parti'den Birlik Mesajı
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert
Advert


AK Parti'den Birlik Mesajı

23 Aralık Cumartesi günü Erdemli Kapalı Spor Salonunda 5. Olağan Genel Kurul toplantısını yapacak olan AK Parti Erdemli ilçe başkanlığı hareketli günler yaşıyor.

AK Parti'den Birlik Mesajı
Bu içerik 2711 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

İlçe kongresinde başkanlık için adaylıkların açıklanmasının ardından Mersin İl Başkanı Cesim Ercik'te ilçe binası önünde eski belde belediye başkanları ve eski ilçe başkanları ile ortak basın açıklaması yaparak genel merkezin seçimlere tek adayla birlik ve beraberlik gidilmesi yönündeki taleplerini kamuoyuna iletti.

Basın açıklamasında eski ilçe başkanlarından Vehbi Aksay, Halit Çortul ile eski belediye başkanları adına Musa Demir seçime birlik ve beraberlik içinde gidilmesi, genel merkezin tek adayla seçime gidilmesi yönündeki tavsiyesine uyulması gerektiği yönünde birer konuşma yaptı.

İlk açıklamayı AK Parti Mersin il başkanı Cesim Ercik yaptı. Ercik, basın açıklamasında titizlikle seçilen cümleleri parti binası önünde toplananlarla şöyle paylaştı:

"Değerli Erdemli'li hemşerilerim ve basın mensuplarımız, Türkiye genelinde olduğu gibi kentimizde de kongre sürecimiz devam ediyor. Liderimiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde millete hizmet yolunda ilk günkü aşkla kutlu yürüyüşümüze kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz 7 ilçe başkanlığımızın kongrelerini tamamladık. Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda kalan 6 ilçe başkanlığımızın kongrelerini planlanan takvime göre birlik, beraberlik, heyecan ve coşkuyla demokrasi şöleninde gerçekleştireceğiz.

Milletimize hizmet aşkını siyasetin merkezine yerleştiren AK Parti iktidarı, Liderimiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Kurulduğu günden bugüne kadar hizmetin adresi olmuştur. AK Partimizin Kongre süreciyle Büyük ve Güçlü Türkiye’nin inşasında 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için yolumuza kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Bu bağlamda Liderimiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda İl ve İlçe Teşkilatlarımızı kongrelerde daha güçlü yaparak 2019 Yerel Seçimlerinde Tüm Belediyeleri kazanmak ve Genel Seçimde de partimizi birinci yaparak en başarılı şekilde geçirmeyi hedefliyoruz.’’

Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet diyen dava arkadaşlarımla olmaktan gurur duyuyorum diyen AK Parti Mersin il başkanı Cesim Ercik konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘’Her zaman Mersin’in sorunlarıyla dertlenen, sevincine ortak olan bir anlayışla siyaset yapıyoruz. Bizim siyaset anlayışımızın odağında millet vardır, millete hizmet etmek vardır. Görev zarfımız boyunca millete hizmet ettik bundan sonra da hizmetlerimiz kayıtsız olarak sürecektir. Bizler AK Parti olarak önümüze çıkan engellere aldırmayıp gece gündüz demeden yılmadan, yıkılmadan davamız ve partimiz için çalışacağız. Bizleri hiçbir güç inandığımız bu kutlu davadan vazgeçirmeyecektir. Partimiz ve davamız için her zaman her ortamda verilmesi gereken mücadeleyi vereceğiz.

Partilerin doğal süreci olan kongrelerimiz bizim için bayrak ve nöbet değişimi sürecidir. Görev yerlerimiz değişir ama yol arkadaşlığımız dava arkadaşlığımız devam eder. Nöbet değişimlerimizi bir bayram coşkusu içerisinde yapmak AK Partinin geleneğidir. Tüm partililerimizi cumartesi günü yapılacak olan Erdemli ilçe kongremize bekliyoruz.’’ Şeklinde konuştu.

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Milyon Fest Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Milyon Fest Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Zafer Atışları Erdemli'de Yapıldı
Zafer Atışları Erdemli'de Yapıldı
Sahte Para ve Hırsızlara Dikkat!!
Sahte Para ve Hırsızlara Dikkat!!
Erdemli Rekora Koşuyor
Erdemli Rekora Koşuyor