Bir İnsanlık Projesi
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBir İnsanlık Projesi

Limon Çiçeği ekipleri Erdemli'lilerin hizmetinde

Bir İnsanlık Projesi
Bu içerik 1645 kez okundu.

Erdemli Belediyesi tarafından kurulan ve “bir insanlık projesi” olarak yola çıkan Limon Çiçeği projesi kapsamında ilçede vatandaşların her türlü dertlerine derman olunuyor. Ekiplerin, engelli, yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşların gıda ve soba yardımlarının yanı sıra ailelerin tespiti ve evde bakım hizmetlerini de sürdürdüğü bildirildi.

Erdemli’de hayata geçirilen ve vatandaşlar tarafından da övgü ile bahsedilen Erdemli Belediyesi Limon Çiçeği projesine bağlı ekipler, kentin her noktasında ihtiyaç sahibi ailelere ulaşıyor. Kış aylarında ihtiyaç sahibi ailelere soba ve gıda yardımında bulunan ekiplerin bir taraftan da ihtiyaç sahibi aileleri tespit çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi. Ayrıca yine ihtiyaç sahibi vatandaşların ev ve tıraş gibi kişisel temizlik ihtiyaçlarını da karşılayan Limon Çiçeği ekiplerinin başarısı ilçe dışına taşmış durumda.

Erdemli’nin her noktasında, insanın olduğu her yerde hizmet etmenin haklı gururunu yaşadıklarını dile getiren Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada, nerede insan orada Erdemli Belediyesi ilkesine sadık kalarak hizmet ettiklerini vurguladı. Limon Çiçeği projesinin de bu hizmetlerden bir tanesi olduğunu belirten Belediye Başkanı Tollu, Limon Çiçeğini bir insanlık projesi olarak hayata geçirdiklerinin altını çizdi.

BAŞKAN TOLU: “İNSANIN OLDUĞU HER YERDE VARIZ”

Büyükşehir yasasıyla genişleyen sınırlardan sonra çok daha fazla hizmet ettiklerini ve bu anlamda daha güçlü çalıştıklarını kaydeden Başkan Tollu, “insanın olduğu her yere gidiyoruz, hizmet ediyoruz ve insanımızı mutlu ediyoruz. Limon çiçeği ekiplerimiz şehrin dört bir yanında devletin hizmetini vatandaşa yansıtıyor. Engelli, yaşlı, ihtiyaç sahibi her vatandaşımızın emrinde, onlara hizmet ediyoruz. Evlerini temizliyoruz, saç ve sakal tıraşı gibi kişisel bakımlarını yapıyoruz, ihtiyaçlarını karşılıyoruz, onların engelsiz taksi uygulamamız ile günlük işlerini yerine getiriyoruz, kısacası onları mutlu ediyoruz. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? Bu proje içimize sinen en büyük projelerimizden birisidir. O yüzden “bir insanlık projesi” diyoruz. Emeği geçen tüm herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELER TESPİT EDİLİYOR

Kış aylarının girmesiyle şu sıralar ihtiyaç sahibi vatandaşlara soba armağan edildiği bildirilirken, gıda yardımlarının, hastalara hasta yatağı, engelli araç ve gereç dağıtımlarının da rutin olarak devam ettiği kaydedildi. Ekiplerin tüm bu işlerin yanı sıra kentin her yerinde ihtiyaç sahibi ailelerin tespiti konusunda da çalışmalarının sürdüğü belirtildi.      

erdemli ajans erdemli belediyesi mükerrem tollu limon çiçeği erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu