'9 Canlı' Üniversitede
AdvertAdvert
Advert


Günün Başlıkları'9 Canlı' Üniversitede

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu üniversite öğrencilerine perdelerini araladı

'9 Canlı' Üniversitede
Bu içerik 1410 kez okundu.

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu “9 CANLI” adlı tiyatro oyunuyla Erdemli Meslek Yüksekokulu öğrencilerine perdelerini araladı. Kültür ve sanat faaliyetlerine hız veren Erdemli Belediyesi Tiyatro grubunun sahnelediği ‘9 CANLI’ oyunu üniversite öğrencileri tarafından büyük ilgi gördü.

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ‘’9 CANLI’’ adlı oyunu Erdemli Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin beğenisine sunuldu. Erdemli Belediyesi Tiyatro öğrencilerinin sergilediği performansı ve oyunu başarılı bulduklarını dile getiren üniversite öğrencileri, kendilerine bu imkânı tanıdıkları ve kentin sanat hayatına katkıda bulundukları için Belediye Başkanı MükerremTollu’ya teşekkür ettiklerini ifade etti.

İzleyenlerden yoğun ilgi gören tiyatro oyunundan sonra konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli’yi kültür ve sanat şehrine dönüştürmek için çalıştıklarını ve bunun semeresini almaya başladıklarını söyledi. İlçeye sanatsal bir değer kazandırmak amacında olduklarını ve bu anlamda sanatsal faaliyetlere önem verdiklerini belirten Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ‘’kültür merkezinin en önemli enstrümanı hiç şüphesiz Erdemli Şehir Tiyatrosu ekibidir. Bunu üniversiteli öğrencilerimize sergiledikleri oyunla bir kez daha ortaya koydular. Çok yetenekli oyuncuların oluşturduğu bir ekip olduğunu hepimiz izledik ve gördük. Profesyonel bir oyun çıkarılması bizleri çok mutlu etti. Erdemli’yi kültürel alanda geliştirebilmek için çalışmalarımız sürecek. Her alanda Erdemli’ye ilkleri yaşatmaya devam ediyoruz” dedi. Tiyatro grubu oyuncuları ve oyunu izleyen öğrencilere teşekkür eden Başkan Tollu, sözlerini oyunların her hafta Cuma günü saat 19.00’da sergilenmeye devam edeceğini bildirerek tamamladı.

KÜLTÜR MERKEZİ’NDE HER CUMA YENİ BİR OYUN SAHNELENİYOR

Erdemli Belediyesi tiyatro eğitmeni Deniz Sandalcı ‘’9 CANLI’’ oyunun sahnelenmesi sonrası yaptığı açıklamada; çalışmalarının semeresini fazlasıyla almaya başladıklarını söyledi.  Deniz, Erdemli Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin beğenisine sunulan ‘’9 CANLI’’ adlı tiyatro oyunundaErdemli Belediyesi Tiyatro kursundan yetişen öğrencilerin oynadığının altını çizerken; her hafta yeni bir oyunun Cuma günü saat 19.00’da Erdemli Belediyesi Kültür Merkezin’de seyirciyle buluşmaya devam edeceğini söyledi. Kendilerine verdiği destek için Başkan Tollu’ya teşekkürlerini sunan Erdemli Belediyesi Tiyatro Eğitmeni Deniz Sandalcı, ‘’9 CANLI’’ oyunun sahnelenmesinden sonra salonu tıka basa dolduran izleyicilere “tiyatro seyircinin sahip çıkmasıyla büyüyen ve devam eden bir sanattır. Erdemli’nin bir tiyatrosu var, bu tiyatroya sahip çıkmak da sizin göreviniz” dedi.

erdemli ajans erdemli belediyesi mükerrem tollu tiyatro üniversite
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu