Erdemli Kudüs'e Sahip Çıktı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli Kudüs'e Sahip Çıktı

Trump'ın Kudüs Kararı Erdemli’de Protesto Edildi

Erdemli Kudüs'e Sahip Çıktı
Bu içerik 2704 kez okundu.

AK Parti Erdemli ilçe başkanlığı, Memur-Sen Erdemli temsilciliği  ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasını protesto etti.
Cuma namazı sonrası Erdemli Merkez Camii önünde polisin aldığı geniş güvenlik tedbirleri altında bir araya gelen vatandaşlar, ABD ve İsrail'e olan tepkilerini dile getirdiler.

Burada konuşan AK Parti Erdemli ilçe başkanı Mehmet Topçu, Trump'ın hukuksuz açıklamasının insanlık vicdanını yaraladığını ve bölgedeki sorunları derinleştirdiğini söyledi. 

Kudüs'ün tüm Müslümanların kırmızı çizgisi olduğunu kaydeden Mehmet Topçu, bu açıklamanın bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adım olduğunu belirtti.

Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacağını dile getiren Topçu, ‘’Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karadan en kısa sürede dönülmelidir. İslam'ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaktır. Türkiye'nin ve insanlığın silueti olan Kudüs'ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız" dedi.


ABD'nin bu kararının dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürü olduğunu dile getiren AK Parti Erdemli ilçe başkanı Mehmet Topçu,  "Bu hadise Cumhurbaşkanımızın küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği 'dünya 5'ten büyüktür' itirazının haklılığını teyit etmiştir. İslam'ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız" diye konuştu.


Konuşma esnasında ABD ve İsrail aleyhine sloganlar atıldı.


 

erdemli ajans ak parti kudüs trump protesto memursen erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu