25 ŞUBAT 2021 Perşembe 08:37
EĞİTİM
Giriş Tarihi : 07-12-2017 19:00   Güncelleme : 07-12-2017 20:04

Minikler Çok Mutlu

Gündem Kreşin Minikleri eğlenerek öğreniyor

Minikler Çok Mutlu

Erdemli Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alan öğrencileri farklı okul öncesi eğitim kurumlarında ve kreşlerde uygulama derslerini minik öğrencilerle birlikte yaptı.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı 11. Sınıf öğrencileri alan öğretmenleri Zeynep Dere ve İlknur Kocaoğlu gözetiminde, okulda tasarlayıp ürettikleri ürünler ve oyuncaklarla, Erdemli Özel Gündem Kreş bünyesinde drama ve animasyon çalışması gerçekleştirdi.

Alan Şefi Zeynep Dere, buna benzer etkinlikleri okul öncesi eğitim kurumlarında sık sık gerçekleştirdiklerini, bu tür etkinliklerin hem Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı öğrencilerine yerinde uygulama yapma fırsatı verildiğini hem de gittikleri kreş/okul öncesi eğitim öğrencilerine farklı etkinliklerle tanışma imkânları sunduklarını belirtti.

Dere, bu uygulamaları gerçekleştirme aşamasında bize her türlü desteği sağlayan okul müdürü Mustafa Tat ve Özel Gündem Kreş sahibi Mevhibe Arslan’a  çok teşekkür etti.

Çocuk gelişimi ve Eğitimi Alan öğretmeni İlknur Kocaoğlu da öğrencilerin okulda tasarlayıp ürettikleri ürünleri uygularken çocuklarla beraber çok eğlendiklerini kaydetti.

Erdemli Özel Gündem Kreş sahibi Mevhibe Arslan da yaptığı konuşmada, kreşlerine gelerek minik öğrencilere eğlenceli eğitimler verdikleri için Erdemli Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bölüm öğretmenleri ve öğrencilerinin kreşlerinde eğlenceli bir etkinlik düzenledikleri için teşekkür etti.

Arslan şunları kaydetti:  ‘’Eğitimdeki tecrübemizi çocuk kreşinde de sürdürme kararı aldık. Çocuklarla uğraşmak ve onları anlamak beni mutlu ediyor. Bir anne olarak kendi çocuklarıma nasıl ilgi alaka gösteriyor isem aynısını kreşimizdeki yavrularımız için de gösteriyorum. Bütün anneleri yavrularımızla birlikte kreşimize bekliyorum.’’

Kreşin minikleri eğitmenler eşliğinde gönüllerince eğlenirken, bol bol boyama yapıp dans ettiler.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Yeni web sitemizi beğendiniz mi?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA