Kargıpınarı'nda Kapalı Pazar Yeri Sevinci
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert
Advert


Kargıpınarı'nda Kapalı Pazar Yeri Sevinci

Erdemli Belediyesince Kargıpınarı mahallesinde yapımı tamamlanan modern pazaryeri hizmete girdi. Çağdaş ve güzel bir pazaryerine kavuşan pazarcılar kura çekerek yerlerine yerleştiler.

Kargıpınarı'nda Kapalı Pazar Yeri Sevinci
Bu içerik 2469 kez okundu.

Her beldeye modern düğün salonu ve pazaryeri hedefiyle yola çıkan Erdemli Belediyesi, önceki gün Kargıpınarı Mahallesinde çağdaş pazaryerini halkın kullanımına açtı. Pazarcı esnafı ile bir araya gelen belediye yetkilileri yapılan kura çekimi ile pazarcı esnafına yerlerini tahsis etti. Bu vesileyle de son derece şık bir yapıya sahip olan Kargıpınarı pazaryerinde ilk alışveriş heyecanı da başlamış oldu.

Vatandaşların rahatının kendileri için son derece önemli olduğunun altını çizen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Amaçlarının Erdemli halkına erdemli bir şekilde hizmet sunmak olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Tollu, bu amaç doğrultusunda son derece önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi. Erdemli’nin gelişiminde bugüne kadar herkesin katkısı olduğunu kaydeden Başkan Tollu, bu gelişimin yeteri kadar hızlı olmadığına da dikkat çekti. Özellikle de büyükşehir yasasıyla kapatılarak Erdemli’ye bağlan köy ve beldelerde çok fazla hizmet eksiği olduğunu ifade eden Tollu, 2014 yılından bu yana buralarda gerçekleştirdikleri hizmetlerin, bugüne kadar aldıkları toplam hizmetlerden kat kat fazla olduğuna dile getirdi. Erdemli Belediyesi olarak “hizmet” kavramı ile eşdeğerde anılıyor olmalarının kendileri için bir gurur kaynağı olduğunun altını çizen Tollu, “bu anlamda elimizin değdiği hizmet götürmek bizlerin en birincil görevi. Çünkü burada yaşayan vatandaşlarımız hizmetin en iyisini hak ediyor. Bundan sonra da hizmetlerin devam edeceğini rahatlıkla söyleyebilirim” diyerek hizmet atağının süreceğini müjdeledi.

2014 seçimleri öncesinde her beldeye düğün salonu ve kapalı pazaryeri sözü verdiklerini hatırlatan Tollu, bu sözleri bir bir yerine getirdiklerini, Kargıpınarı Kapalı Pazaryerinin de bunlardan bir tanesi olduğunu kaydetti. Kapalı pazaryerinin tüm vatandaşlara hayırlı olmasını dileyen Tollu, “halkımız kızın çamurlu, yazı tozlu, sokak ortalarında ki çağdışı pazaryerlerinden kurtulmalı dedik ve bu anlamda tek tek, belde belde modern, şık kapalı pazaryerlerimizi halkımıza armağan etmeye başladık. Pazarcı esnafımız için de yanı durum geçerli. Herkes alışverişini sağlıklı, modern ve rahat bir şekilde yapacak” diyerek diğer beldelerde de çalışmaların kısa bir süre sonra sonuç vereceğini müjdeledi.

Pazaryerleri konusunda Erdemli Belediyesinin son derece önemli hizmetlere imza attığını beyan eden pazarcı esnafı da Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür ederek, “tozdan, çamurdan, sokak aralarından kurtulduk. Emeği geçen herkesten Allah razı oldun. Başkanımızın hizmetlerinden memnunuz, bu hizmetlerin devamını diliyoruz” dediler.

Yapılan kura çekiminin ardından pazarcı esnafının yerleri Erdemli Belediyesi Zabıta Müdürlüğünce teslim edildikten sonra Kargıpınarı kapalı pazaryerinde alışveriş başladı. 

erdemli ajans erdemli belediyesi mükerrem tollu kargıpınarı kapalı pazar yeri erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Milyon Fest Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Milyon Fest Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Zafer Atışları Erdemli'de Yapıldı
Zafer Atışları Erdemli'de Yapıldı
Sahte Para ve Hırsızlara Dikkat!!
Sahte Para ve Hırsızlara Dikkat!!
Erdemli Rekora Koşuyor
Erdemli Rekora Koşuyor