EĞİTİM
Giriş Tarihi : 07-12-2017 18:37   Güncelleme : 07-12-2017 18:37

Eko Okul ile Çevreci Gençlik Yetişiyor

Erdemli Sultan Akın İlkokulu ile Erdemli Sanayici ve İşadamları Derneği (ESİAD) işbirliğinde 2 yıl sürecek olan ‘’Eko okul’’ projesi hazırlandı. Projeye Erdemli belediyesi de destek verdi.

Eko Okul ile Çevreci Gençlik Yetişiyor

Sultan Akın İlkokulunda "Eko Okul’’ projesi ile ilgili olarak ESİAD Başkanı Hasan Şen ve Okul Aile birliği Başkanı Kadir Ersöz’ün de  katıldığı bilgilendirme toplantı düzenlendi. ‘’Eko okul’’ projesi hakkında Sultan Akın İlkokulu Müdürü Hasan Kayalı projenin amacını şöyle açıkladı:

‘’Eko okul projesini veli ve öğrencilerimizle birlikte, sivil toplum kuruluşları, Erdemli belediyesi ve diğer esnaf ve sanatkarlarla birlikte yürüteceğiz. ‘’Eko okul’’ projesi iki yıl sürecek. Bu proje ile öğrencilerin hem çevre bilincini geliştireceğiz, hem geri dönüşüm bilgilerini vereceğiz, hem de enerji  ve su tasarrufu  konularını öğreteceğiz. İşin özeti çocuklarımıza çevre bilincini, tasarrufu ve geri dönüşüm bilincini geliştirmektir. Bizim bu projemize en büyük desteği Erdemli belediyesi ve ESİAD verdi. Projemize destek olan herkese teşekkür ediyoruz.’’

Erdemli Sanayici ve İşadamları Derneği (ESİAD) Başkanı Hasan Şen de projeye sonuna kadar destek vereceklerini belirterek şunları kaydetti:

‘’Hepimiz bilmekteyiz ki dünyadaki insan nüfusu hızla çoğalıyor. Nüfus çoğaldıkça beraberinde problemlerde hızla artıyor, bitki örtüsü yok oluyor. Bunun için önce insan sağlığını korumak gerekiyor. Bunun içinde geleceğimiz çocuklarımızı hem sağlık hem de çevre konularında bilinçlendirmek gerekiyor. Temennim bu projenin sadece Erdemli’de değil yurt genelindeki tüm okullarda yapılmasıdır. Bu projenin diğer okullara öncülük etmesini diliyorum. Nüfus arttıkça çevre bilinçsizliği de o aranda artıyor. Erdemli Sanayici ve İşadamları Derneği olarak biz bu projeyi sonuna kadar destekleyeceğiz.’’ Şeklinde konuştu.

Şen tanıtım toplantısı sonrası Eko okul sınıfında öğrencilerle de bir araya gelerek öğrencilere tecrübelerini aktardı, soruları cevaplandırdı.  

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Yeni web sitemizi beğendiniz mi?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA