Erdemli'de Şiir Yarışması
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert
Advert


Erdemli'de Şiir Yarışması

Erdemli Tügva Temsilciliği Liseler Arası 40 şair 40 şiir Yarışma Etkinliği

Erdemli'de Şiir Yarışması
Bu içerik 2022 kez okundu.

Yarışmayla ilgili Tügva Erdemli Temsilciliğinden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi; "Erdemli Tügva Temsilciliği Erdemli’de kurulduğu günden  beri biri birinden güzel etkinlikler yapmaktadır. Özellikle öğrenci odaklı faaliyetlerin yapıldığı Türkiye Geçlik Vakfı’nda  gençlere milli ve manevi değerler verilmeye çalışılmaktadır. Temsilcilik olarak  şimdi de lise öğrencilerine yönelik olarak 40 şair 40 şiir yarışması düzenlenmektedir. Şairler ve şiirler Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen  şairler ve şiirlerdir. Dereceye giren ilk üç öğrenciye çeyrek altın verilecektir. Yarışma eleme usulüyle yapılacak olup final 13 ocak tarihinde Belediye Kültür Merkezi’nde olacaktır. Tüm öğrencilerimizi yarışmaya katılmaya davet ediyoruz. Katılmak isteyenler kulüp öğretmenleri ile irtibata geçebilirler.

Erdemli Tügva Temsilciliği bu faaliyetlerini Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Mersin Valiliği protokollerine dayalı olarak yapmaktadır. Okullardaki iş ve işlemler de okullarda kurulan Medeniyet ve Düşünce Kulüpleri aracılığı ile yapılmaktadır.

40 Şair 40 Şiir Yarışması yapmamızın amacı :Öğrencilerimizin; okuyan, düşünen, yorumlayan, eleştiren, medeniyetimizin kültürel mirasını değerlendiren, dilimizin söz ve yazı varlığını geliştiren, zenginleştiren ve yaygınlaştıran; geleceğin kültür elçileri olmak için çaba harcayan, okumayı bir yaşam biçimi hâline getiren, arkadaşlarıyla kültürel zeminde yeni bağlar kuran bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve onların sosyal, kültürel, sanatsal, edebi ve meslekî gelişimlerine çok yönlü katkıda bulunmak; önemli şair ve yazarlarımızı tanımalarını sağlamak"

erdemli ajans tügva şiir yarışması erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Başkan Şen, “Bayramımız Mübarek Olsun”
Başkan Şen, “Bayramımız Mübarek Olsun”
Aşkın Şahin Kurban Bayramını Kutladı
Aşkın Şahin Kurban Bayramını Kutladı
Başkan Serin Kurban Bayramını Kutladı
Başkan Serin Kurban Bayramını Kutladı
Başkan Çalışkaner,
Başkan Çalışkaner, "Bayramımız Kutlu Olsun”