Yıldız, "Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun"
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıYıldız, "Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun"

Saadet Partisi Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Yıldız 'ın Mevlid Kandili mesajı:

Yıldız,
Bu içerik 1357 kez okundu.

"Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) sadece müslümanlara değil, bütün insanlığa adalet ve ahlâkı  öğretmiş, mükemmel bir şekilde temsil etmiş, Allah'ın kulu ve elçisidir. Peygamberimiz bir kul olarak bizlerin de yükümlü olduğu görevleri ,bireysel ve toplumsal anlamda en güzel haliyle başarmış ve bütün insanlığa örnek olmuştur.

Bugün dünyada ve müslüman toplumlarda kan ve gözyaşı varsa, Peygamberi bir ahlâka ve yaşantıya  sahip olmadığımız  içindir. Dinimizin emir ve yasakları ,insanların bireysel ve toplumsal sorunlarına çare olacak şekilde kodlanmıştır.

Ama ne yazık ki biz günümüzde , müslümanlar  olarak, daha kendi aramızda birlik beraberliği sağlayamadık. Halbuki  müslümanlar olarak bizlerin, süratle kendi aramızda ki sorunları giderip , Peygamberimizin bize öğrettiği dinimizin öğretilerini, bütün insanlığa ulaştırmak için gece gündüz çalışma zorunluluğumuz vardır.

Peygamberimizin doğum günü olarak kutlanan Mevlid Kandili'ni idrak ediyoruz. Bu tür gün ve geceleri sadece kutlamalarda bırakmayıp, Peygamberimizin eşsiz ahlâkını üzerimize kuşanıp ,diğer insanlara faydalı olma yarışına girmemiz gerekmektedir.

Peygamberimizin "Kendiniz için istediğiniz bir şeyi başka müslüman kardeşiniz için istemedikçe, veya kendiniz için istemediğiniz bir şeyi başka müslüman kardeşiniz için de istemedikçe kamil müslüman olamazsınız " öğretisini  uygulasak, günümüzde yaşadığımız problemlerin fazlasını çözeriz. Peygamberimiz öncelikle bir insandı.  Yani bizim gibi yer/ içer, üşür sıcaklar, kızar/sevinir vs kısacası insani özelliklere sahipti.

Ve bütün bu halleri ile  hayatı boyunca  mücadele ederek yaşadığı döneme ve gelecek nesillere  en güzel örnek olmuştur. Peygamberimizi üstün kılan güzel ahlâkı takvasıydı.Peygamberimiz o kadar iyiydi ki "Alemler O 'nun yüzü suyu hürmetine  yaratılmıştır." Bugün müslüman toplumlar  olarak maalesef çok  dünyevileştik .

Kendimiz dinimize ve Peygamberimize uyacağımıza , onları kendimize uydurmaya ve rant sağlamaya başladık.Gelin bu Mevlid Kandilinde hep beraber güzel  bir iş daha yapalım. Peygamberimizin  doğum günü anısına, onun hayatında tatbik ettiği ve bize de uygulamamız için vasiyet ettiği, veda hutbesini tek tek okuyarak, olayın neresinde olduğumuza elimizi vicdanımıza koyarak karar verelim.

Bu vesile ile Mevlid Kandili'mizin bütün  müslümanlar ve insanlar için hayırlara vesile olmasını dilerken , hayatımıza ve yaşadığımız dünyaya olumlu katkı sunmamıza  vesile olmasını temenni ediyoruz" dedi.

erdemli ajans saadet partisi mehmet yıldız mevlid kandili erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu