Erdemli cadde ve sokaklarına 5 bin fidan
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert
Advert


Erdemli cadde ve sokaklarına 5 bin fidan

Erdemli Belediyesi ile TEMA Erdemli Temsilciliğinin ortaklaşa organize ettiği ‘’Erdemli ‘de sokak ve kaldırımlara 5 bin fidan’’ kampanyası kapsamında Erdemli şehir merkezi ve mahallelerdeki kaldırım ve sokaklara 5 bin adet İskenderun Kavçuğu dikimi çalışması başladı.

Erdemli cadde ve sokaklarına 5 bin fidan
Bu içerik 2235 kez okundu.

Yeni Hastane caddesinde başlatılan fidan dikim etkinliğinde konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilk etapta başta şehir merkezi olmak üzere tüm mahallelerin sokak ve caddelerindeki kaldırımlara 5 bin adet İskenderun Kavçuğu dikmeye başladıklarını bunun da kalmayıp tüm ilçeyi yellendireceklerini söyledi.

Kaldırımlara fidanları Erdemli Şehit Hacı Ömer Serin İlkokulu 1-B sınıfı öğrencileri ile birlikte diken Tollu, ilçede yeşili olmayan hiçbir nokta bırakmayacaklarını belirtti. TEMA’nın ülkenin yeşil kalması adına büyük çaba harcadığını kaydeden Tollu, ‘’Biz bu hassasiyeti düşündüğünüz için sizlerle birlikte ilçemizi yeşillendirme çalışmasında bizlere destek vermeyi sürdüreceğiz. Dün yeşil  ile anılan Erdemlimizi  inşallah yeniden yeşil hüviyetine kavuşturacağız. Elbette ilçe gelişirken bir takım alanlar inşaat alanı olacak ancak, belediye olarak biz de boş durmayıp ilçemizi siz minik TEMA’cılarımızla yeşillendirmeyi sürdüreceğiz. Çünkü çocuklarımız geleceğimizdir’’ dedi.

TEMA Erdemli Temsilcisi Murat Başer de yaptığı konuşmada, etkinliğin 13 - 19 Kasım erozyonla mücadele haftasına denk gelmesinin önemine dikkat çekti.Erdemli belediyesiyle başta şehir merkezi olmak üzere tüm mahallelerdeki cadde ve sokaklara 5 bin fidan dikimi yapacaklarını ifade eden Başer,  ilçeyi yeşillendirme çalışması esnasında yavru tema programı kapsamında 21 sınıfla bir yıl süreyle çalışma yapacaklarını dile getirdi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün " Vatan Toprağı Kutsaldır, Kaderine Terk edilemez" diyerek Bozkırın ortasın da yeşerttiği Atatürk Orman Çiftliği, Yalova da tek bir çınar ağacının kesilmemesi için yerini değiştirdiği" Yürüyen Köşk" doğaya ve vatan toprağına olan hassasiyetini, çalışmalarımızda rehber olarak kabul ediyoruz diyen Başer sözlerini şöyle tamamladı:

"Türkiye Çöl Olmasın" diyerek gelecek nesillere  yaşanabilir bir dünyayı bırakmayı amaçlıyoruz. Çalışmalarımıza Toprak, yaprak, bayrak sevdalılarını bekliyoruz. TEMA Vakfına gönüllü olmaları için davet ediyoruz.’’

Konuşmaların ardından belediye başkanı Mükerrem Tollu, TEMA temsilcisi Murat Başer, 1-B sınıfı öğretmeni Gülay Sağlam, tema gönüllüleri ve öğrenciler fidan dikimi yaptı.

erdemli ajans erdemli belediyesi tema beşbin fidan
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Milyon Fest Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Milyon Fest Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Zafer Atışları Erdemli'de Yapıldı
Zafer Atışları Erdemli'de Yapıldı
Sahte Para ve Hırsızlara Dikkat!!
Sahte Para ve Hırsızlara Dikkat!!
Erdemli Rekora Koşuyor
Erdemli Rekora Koşuyor