Onlar Artık Daha Bilgili
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıOnlar Artık Daha Bilgili

Usta Öğreticilere Oryantasyon Eğitimi

Onlar Artık Daha Bilgili
Bu içerik 2046 kez okundu.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde görev alan usta öğreticilere oryantasyon eğitim verildi Erdemli Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürü Ömer Okur,   2017 -2018  Eğitim – Öğretim döneminde Milli Eğitim Bakanlığı  Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü  iş birliğinde ilk defa bu yıl uygulamaya konulan Mesleki Gelişim Programı adı ile Halk Eğitimi Merkezlerinde görev yapan ve  yapacak olan kadrolu öğretmen,  ve usta  öğreticilere 30 saatlik Oryantasyon eğitimi verildiğini söyledi

Ömer Okur şöyle devam ette, "Bu  sebeple Müdürlüğümüz bünyesinde açılacak olan kurslarda görev almak isteyen  kadrolu öğretmenler  ve usta öğreticilerin eğitimlerini almaları için harekete geçtik. 250 kişinin ilk 100 kişisi eğitimlerini aldılar. Halil İbrahim Ateş tarafından 5 gün eğiticilerimiz kursa katıldılar.  

Bu kurs Öğretmen ve Ücretli Usta Öğreticilerin  bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla düzenlenmiştir. Eğitim/Öğretimde Temel Kavramlar , Öğretimde Öğretmenin Rolü, Alanlar ve Öğretmenin Beden Dili , Yaygın Eğitimin İlkeleri,  Amaçları , Özellikleri ve  Programları , Yetişkin ve Yetişkinin Özellikleri , Öğretim İlke ve Yöntemleri, Yetişkin Eğitiminde Uygun Program, İçerik ve Materyal Kullanımı , Yetişkin Eğitiminde Ölçme ve Değerlendirme , Millî Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliği-Mevzuatı Halk Eğitimi Faaliyetlerinin Uygulamasına Dair Yönerge/e-Yaygın Uygulamaları, Usta Öğreticinin Tanımı, Görevi ve Sorumlulukları , Kurumsal İletişim, Temsil ve Protokol Kuralları ve mevzuat konularında toplam 30 saat eğitim verildi.

Kursun sonunda  yapılan  sınavda başarılı olan kadrolu öğretmen ve kadrolu  usta öğreticiler e-sertifikalarını sistemden alacaklardır.

Ayrıca MEBBİS´te yer almayan usta öğreticilere  "Kurs Belgesi" düzenlenecektir. Kursu başarı ile tamamlayanlar Türkiye’deki halk eğitim merkezlerinde bu belge ile kurs açabileceklerdir. Öğretmen ve usta öğretici ortantasyonu eğitimini almayanlara halk eğitim merkezlerinde açılacak kurslarda eğitici olarak görev verilmeyecektir" dedi.

erdemli ajans halk eğitim oryantasyon usta öğretici
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu