SPOR
Giriş Tarihi : 12-11-2017 16:32   Güncelleme : 12-11-2017 17:19

Geleceğin Şampiyonları Yetişiyor

Erdemli Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezine Büyük İlgi

Geleceğin Şampiyonları Yetişiyor

Erdemli Belediyesi tarafından hizmete açılan Gençlik ve Spor Merkezi  özellikle gençler tarafından büyük ilgi görüyor. Başkan Mükerrem Tollu'nun talimatıyla hizmete açılan ve spor alanında da farkındalık ortaya koyan Spor salonunda ‘’mücadele sporları, bodybuilding, step, aerobik, pilates gibi spor dalları var.

Başkan Tollu yaptığı açıklamada “Sağlıklı yetişen nesiller hedefiyle çıktığımız bu yolda, gençlerimizin yeteneklerini geliştirebilecekleri, iyi koşullarda spor yapabilecekleri, zararlı maddelerden uzak duracakları spor salonu açıyoruz. Gönlümüz bu spor salonunun Erdemli halkına faydalı olabilmesinden yana. Bu anlamda elimizden her şeyi yapmaya Erdemli’ye en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz ”diyen Tollu, belediyenin bu tür hizmetlere devam edeceğini de vurguladı.

Halkla İlişkiler sorumlusu Hakan Ak ve Gençlik ve Spor salonu sorumlusu Kürşat Arıcı, salonun açıldığı günden bu yana yoğun ilgi gördüğünü tam kapasite ile çalıştıklarını belirterek,Kick Box'ta 27-29 Ekim tarihleri arasında yapılan 12 ülkenin katıldığı Uluslararası Cumhuriyet Kupasında Kick Bok turnuvasında 3 birincilik 5 ikincilik olmak üzere sekiz sporcularının Türkiye derecesi yaptıklarını söylediler.

Derece alan Sporcular;

1- Utku Karademir K-1 Birinci

2- Ahmet Pekgözlü K-1 birinci

3- İsmail Özatlı K-1 Birinci

4- Habib Ay Low Kick İkinci

5- Murat Tuncer Low Kick ikinci

6- Doğukan Çimelek Low Kick ikinci

7- Beher Buse Koyuncu Low Kick ikinci

8- Ze