Erdemli'yi Üzen Vefat
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli'yi Üzen Vefat

Nebi Hoca Vefat Etti

Erdemli'yi Üzen Vefat
Bu içerik 4574 kez okundu.

24. Dönem Mersin Milletvekili Prof. Dr. Nebi Bozkurt geçirdiği kalp krizi sonucu vefat ettiği bildirildi.

Edindiğimiz bilgiye bugün Esenpınar Mahallesi Poşlu mevkiisinde bahçede çalışırken gögüsünde oluşan ağrıdan dolayı fenelaşan Bozkurt Ambulansla Erdemli Devlet Hastanesine saat 18.10'de getirilen Bozkurt, burada yapılan bütün müdahalelere rağmen saat 19.00 itibariyle vefat ettiği bildirildi. Cenazesinin yarın kaldırılacağı bildirilirken, Cenaze namazının yarın Ulu Camiinde öğle Namazının akabinden kılınacağı ve buradan Güzeloluk mahallesine götürülerek Güzeloluk Asri Mezarlığına defnedileceği söylendi.

Erdemli Ajans olarak Prof. Dr. Nebi Bozkurt'a Cenab-ı Hakk'tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

24. Dönem'de AK partiden Mersin Milletvekilliği yapan Prof. Dr. Nebi Bozkurt Kimdir?

"Nebi Bozkurt, 10 Ocak 1950'de Mersin Silifke'de doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Döndü'dür. İlahiyatçı, Öğretim Üyesi Prof. Dr; Yüksek İslam Enstitüsünü bitirdi. Yüksek lisansını ve doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İlahiyat Bölümünde yaptı.
İmam-hatip ve öğretmen olarak çalıştı. 1982'de Yüksek İslam Enstitüsünde asistan oldu. Enstitü, Marmara Üniversitesine bağlanarak İlahiyat Fakültesi adını aldı. Bu fakültede 1997'de doçent, 2003'te profesör oldu. Türkiye Diyanet Vakfı İslam Ansiklopedisinde madde yazarlığı yaptı ve 3 kitabı yayınlandı. Yeşilay'ın düzenlediği resim yarışmasında İstanbul birinciliği, Mersinde öğretmenler arasında düzenlenen resim yarışmasında ise ikinciliği bulunmaktadır.
İyi düzeyde Arapça ve İngilizce bilen Bozkurt, evli ve 3 çocuk babasıdır.

erdemli ajans nebi bozkurt
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu